Wiadomości z Bytomia

W DPS "Kombatant" 61 osób zakażonych koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

  • Dodano: 2020-04-17 13:30

Aktualizacja z 17.04:

Zgodnie z pełnymi danymi przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 52 pensjonariuszy i 10 pracowników z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy i 9 pracowników wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa jest negatywny.

Prezydent Bytomia podjął działania mające na celu oddzielenie osób chorych od osób zdrowych

Pensjonariusze DPS „Kombatant”, u których nie potwierdzono zakażenia koronawirusem zostaną przewiezieni do Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach (40 osób) oraz do Zakładu Aktywności Zawodowej w Bytomiu (28 osób).

52 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem będzie leczonych w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zarówno zdrowi, jak i zakażeni pensjonariusze będą mieli zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych warunki mieszkaniowe.

W szpitalach jednoimiennych przebywa 6 podopiecznych ośrodka, którzy wykazywali objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 120 podopiecznych i 19 pracowników przebywających na kwarantannie w DPS „Kombatant”. Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia popołudniu oraz 17 kwietnia rano poznaliśmy wyniki badań.


16.04 Według cząstkowych informacji przekazanych w godzinach popołudniowych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 61 osób z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem.

15 kwietnia pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 122 podopiecznych i 19 pracowników przebywających na kwarantannie w DPS „Kombatant”. Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia poznaliśmy cząstkowe wyniki badań.

Z cząstkowych informacji przekazanych wynika, że 51 podopiecznych i 10 pracowników DPS „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 47 osób przebywających w DPS „Kombatant” wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Czekamy na pozostałe wyniki testów.

W szpitalach jednoimiennych przebywa 6 podopiecznych ośrodka, którzy wykazywali objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Działania związane z zabezpieczeniem osób zdrowych i chorych zostaną podjęte niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych. Trwa przygotowywanie izolatorium dla osób chorych i miejsc opieki dla osób zdrowych. Osoby chore i osoby zdrowe będą miały zapewnioną opiekę.
 

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.