Wiadomości z Bytomia

W DPS "Kombatant" 61 osób zakażonych koronawirusem! [AKTUALIZACJA]

  • Dodano: 2020-04-17 13:30

Aktualizacja z 17.04:

Zgodnie z pełnymi danymi przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 52 pensjonariuszy i 10 pracowników z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 68 pensjonariuszy i 9 pracowników wynik przeprowadzonego 15 kwietnia testu na obecność koronawirusa jest negatywny.

Prezydent Bytomia podjął działania mające na celu oddzielenie osób chorych od osób zdrowych

Pensjonariusze DPS „Kombatant”, u których nie potwierdzono zakażenia koronawirusem zostaną przewiezieni do Centrum Rehabilitacji „Repty” w Tarnowskich Górach (40 osób) oraz do Zakładu Aktywności Zawodowej w Bytomiu (28 osób).

52 pensjonariuszy zakażonych koronawirusem będzie leczonych w Domu Pomocy Społecznej „Kombatant”. Zarówno zdrowi, jak i zakażeni pensjonariusze będą mieli zapewnioną prawidłową opiekę, wyżywienie i dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych warunki mieszkaniowe.

W szpitalach jednoimiennych przebywa 6 podopiecznych ośrodka, którzy wykazywali objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Przypomnijmy, że 15 kwietnia pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 120 podopiecznych i 19 pracowników przebywających na kwarantannie w DPS „Kombatant”. Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia popołudniu oraz 17 kwietnia rano poznaliśmy wyniki badań.


16.04 Według cząstkowych informacji przekazanych w godzinach popołudniowych przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Bytomiu 61 osób z Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem.

15 kwietnia pielęgniarki środowiskowe z DPS „Kombatant” pobrały wymazy od 122 podopiecznych i 19 pracowników przebywających na kwarantannie w DPS „Kombatant”. Testy trafiły do laboratorium i 16 kwietnia poznaliśmy cząstkowe wyniki badań.

Z cząstkowych informacji przekazanych wynika, że 51 podopiecznych i 10 pracowników DPS „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem. W przypadku 47 osób przebywających w DPS „Kombatant” wynik testu na obecność koronawirusa jest negatywny. Czekamy na pozostałe wyniki testów.

W szpitalach jednoimiennych przebywa 6 podopiecznych ośrodka, którzy wykazywali objawy mogące wskazywać na zakażenie koronawirusem.

Działania związane z zabezpieczeniem osób zdrowych i chorych zostaną podjęte niezwłocznie po otrzymaniu wszystkich wyników badań laboratoryjnych. Trwa przygotowywanie izolatorium dla osób chorych i miejsc opieki dla osób zdrowych. Osoby chore i osoby zdrowe będą miały zapewnioną opiekę.
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również