Wiadomości z Bytomia

Zalety pożyczki online

  • Dodano: 2020-12-16 10:00, aktualizacja: 2020-12-17 09:31

Pożyczki internetowe są sposobem na uzyskanie szybkiego zastrzyku gotówki. W praktyce są one udzielane najczęściej na kwoty rzędu od kilkuset do kilku tysięcy złotych, choć zdarzają się tutaj oczywiście wyższe kwoty. Pożyczki online niosą ze sobą spore korzyści, warto wiedzieć jakie.

Udokumentowanie pożyczki online

Niezależnie od trybu udzielenia pożyczki, każdy taki transfer pieniędzy musi być udokumentowany, jeśli łączna kwota przekracza 1000 zł. Ustawodawca wyraźnie wskazał, że umowa pożyczki musi być wtedy zawarta w formie dokumentowej, a więc takiej, którą w przyszłości da się odtworzyć i wykazać w razie ewentualnej sprawy sądowej.

Pożyczka online może być udokumentowana:

  • w tradycyjnej formie papierowej – gdy po sfinalizowaniu transakcji przez internet, pożyczkobiorca otrzymuje dokumenty prosto do swojego miejsca zamieszkania,

  • w formie elektronicznej – jest to najczęściej spotykana postać przy e-pożyczkach. Strona umowy potwierdza warunki zobowiązania poprzez dokonanie przelewu, podanie danych osobowych (w tym danych z dowodu osobistego lub paszportu) lub potwierdzenie sms,

  • w formie nagrania rozmowy telefonicznej odbytej z pożyczkodawcą (lub jego pracownikiem) – pożyczki online, choć stosunkowo rzadko, mogą być potwierdzane także podczas rejestrowanej rozmowy, podobnie jak w przypadku zamawiania różnego rodzaju usług abonamentowych.

Korzyści z pożyczki online

Liczba udzielanych pożyczek online wzrasta w okresach świątecznych, głównie przed Bożym Narodzeniem. Powodem takiego stanu rzeczy są oczywiście potrzeby finansowe związane z chęcią zakupu prezentów dla bliskich. Z reguły im większa rodzina, tym więcej pieniędzy potrzeba na kupno podarunków.

Pożyczki online są idealnym rozwiązaniem w takiej sytuacji, bo zapewniają szybki zastrzyk gotówki. Pieniądze są przyznawane z reguły w ciągu kilku godzin, maksymalnie jednego dnia – decyduje wysokość żądanej kwoty (im wyższa, tym trzeba będzie dłużej poczekać na załatwienie wszystkich formalności). W porównaniu z pożyczkami lub kredytami udzielanymi przez banki, ta opcja zdecydowanie wygrywa pod względem szybkości.

Kolejną zaletą pożyczek tego rodzaju jest całkowite, bądź znaczne przeniesienie formalności do sieci internetowej. Wnioskodawca zgłasza chęć zaciągnięcia pożyczki poprzez wyplenienie stosownego formularza na stronie pożyczkodawcy. Czasami wymagane jest potwierdzenie danych przez telefon lub oczekiwanie na weryfikację wniosku przez daną firmę. Pożyczka online jest zatem dostępna bez wychodzenia z domu, a jedynym warunkiem jest tutaj posiadanie dostępu do sieci i telefonu.

Plusem pożyczek online jest także bezpieczeństwo transakcji, pod warunkiem jednak, że wnioskodawca wybiera zaufane firmy, które działają na rynku od dłuższego czasu. Sprawdzeni pożyczkodawcy oferują zabezpieczenia na najwyższym poziomie, tak aby dane podawane w formularzu zgłoszeniowym nie trafiły w niepowołane ręce. Cała transakcja powinna być szyfrowana od samego początku – potwierdzeniem bezpieczeństwa jest wówczas symbol zamkniętej kłódki znajdujący się po lewej stronie paska adresu danej przeglądarki internetowej. Jeśli brak jest takiego symbolu albo kłódka będzie otwarta, połączenie nie jest bezpieczne, a podawane przez wnioskodawcę dane mogą być dostępne dla osób postronnych. Warto więc uważać na tego rodzaju sprawy zanim zdecydujemy się wpisać dane pochodzące z naszych dokumentów tożsamości.

Pożyczki online są maksymalnie odformalizowane – wnioskodawca co do zasady nie musi obawiać się odrzucenia jego prośby. Sytuacje, w których następuje odmowa udzielenia pożyczki są naprawdę rzadkie. Co więcej, pożyczkobiorca nie musi przedstawiać szeregu dokumentów, które wymagane są najczęściej przez banki i SKOKi. Tutaj wystarczający jest dowód osobisty i podpis pod stosownymi oświadczeniami (np. co do wysokości uzyskiwanego dochodu oraz rodzaju zatrudnienia).

Dobrą wiadomością jest również to, że pożyczki internetowe są dostępne także dla osób zadłużonych oraz figurujących w Krajowym Rejestrze Dłużników (KRD). Co prawda zaciąganie nowych zobowiązań w sytuacji, gdy istnieją jeszcze inne długi nie jest dobrym pomysłem, jednak firmy pożyczkowe dopuszczają taką możliwość. Oczywiście im wyższe zadłużenie, tym mniejsza szansa, aby taki wnioskodawca otrzymał nową pożyczkę o zawyżonej wartości.

Jak widać pożyczka online niesie ze sobą wiele zalet, na czele których najważniejszymi są szybkość i odformalizowanie procesu wypłaty pieniędzy. Wnioskodawcy są z reguły traktowani podobnie, stąd przyznanie wnioskowanej gotówki następuje naprawdę błyskawicznie i bez zbędnych pytań.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.