Wiadomości z Bytomia

Wakacje w Azji Południowo-Wschodniej

  • Dodano: 2022-10-31 13:00

Różnorodność krajobrazowa i kulturowa krajów Azji Południowo-Wschodniej sprawia, że wielu podróżników marzy o podróżach w tym kierunku. Wietnam, Tajlandia, Laos, Singapur, Malezja czy Sri Lanka jawią się jako egzotyczne destynacje, w których można odkryć i poznać zupełnie inny świat. W czasach post pandemicznych możliwości podróżowania bardzo powoli wracają na dawne tory, linie lotnicze przywracają coraz więcej wygodnych połączeń, a kraje znoszą rygorystyczne restrykcje. Do jakich państw w Azji Południowo-Wschodniej warto udać się w sezonie 2022/2023?

Tajlandia

Ten nizinny kraj położony na Półwyspie Indochińskim jest częstym kierunkiem podróży. Tajlandię poleca się także początkującym podróżnikom: jest dobrze skomunikowana, z przyjaznymi mieszkańcami, turystyczna, co wiąże się z dużą ilością ludzi mówiących w języku angielskim. Dodatkowo, wycieczka do Tajlandii dla osoby, która nigdy wcześniej nie latała poza Europę, będzie wspaniałym przeżyciem i da efekt „wow”. Do Tajlandii można podróżować praktycznie z każdym budżetem, ponieważ kraj posiada ogromną ofertę turystyczną. Tajlandia to także świetny kierunek dla podróżnika każdego typu: dla rodzin z dziećmi, na wyjazdy budżetowe, na luksusowe wakacje, na podróż poślubną czy wyjazd ze znajomymi. Dużym zainteresowaniem cieszą się oczywiście miejsca przeznaczone na odpoczynek, czyli wyspy, wysepki i plaże, których w Tajlandii nie brakuje. Można tu znaleźć iście rajskie zakątki, jak i bardziej tłoczne, imprezowe miejsca. Na plażowanie poleca się Phuket, ale i też pomniejsze wysepki, takie jak Khao Sok, Khao Lak, Koh Lanta, Koh Ngai, Koh Phangan, Koh Samui czy Koh Yao Yai. Stolicą Tajlandii jest Bangkok, miasto-metropolia, pełna kontrastów, którą się kocha lub nienawidzi od pierwszego wejrzenia. Podróżnicy, którzy lubią wielkomiejski klimat i street food, na pewno powinni zostać tu dłużej i zwiedzić najważniejsze zabytki oraz miejsca kultury.

Sri Lanka

Wyspa Cejlnon, zwana „Łzą Indii” ze względu na geograficzne położenie i kształt, w ostatnich latach nie ma łatwego czasu. Jednak kryzys ekonomiczny i gospodarczy oraz lokalne zamieszki (głównie na północy kraju), nie mają większego wpływu na turystykę. Podróżowanie na Sri Lankę w tym celu jest bezpieczne i nie należy się tego obawiać. Ta piękna krajobrazem i przyrodą wyspa posiada bardzo dobrze rozwiniętą bazę noclegową (i w dobrych cenach). Zazwyczaj na wakacje na Sri Lance poleca się program objazdowo-wypoczynkowy. Pierwsze kilka dni poświęca się na zwiedzanie i objazd barwnego interioru i najważniejszych miejsc, zarówno tych historycznych, jak i przyrodniczych. Można także wziąć udział w safari i podziwiać słonie azjatyckie, które zamieszkują Sri Lankę. Następne kilka dni spędza się na pięknych plażach na południu kraju, gdzie można odpocząć na białym piasku z drinkiem pod palmą. Pogoda na Sri Lance pozwala na wycieczki właściwie przez cały rok, jednak najlepszym czasem na podróże są miesiące jesienno-zimowe.

Wietnam

Wiele podróżników decyduje się na przygodowe zwiedzanie Wietnamu, czyli na wyprawę motorową! Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ Wietnam jest bardzo długim i zróżnicowanym krajobrazowo, kulturowo i klimatycznie krajem. Jeśli jednak nie chcecie spędzać wakacji w Wietnamie na motorze, kraj można przejechać samochodem i wspomagać się lokalnymi lotami (są bardzo tanie). Jeśli chodzi o wypoczynkową część Wietnamu, to zdecydowanie króluje południowa część kraju, a konkretniej wyspa Phu Quoc położona w Zatoce Tajlandzkiej. Tropikalny klimat, szerokie plaże o białym i drobnym piasku, lazurowa woda i gaje palmowe sprzyjają relaksowi. Co więcej, na Phu Quoc jest mniej turystów niż na tajlandzkich wyspach, więc może to być alternatywa do tego typu podróży. Z klimatycznych miejsc w Wietnamie, które oczarują każdego, poleca się małe miasteczko Hoi An, nazywane miasteczkiem lampionów – robi wrażenie zwłaszcza wieczorami.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.