Wiadomości z Bytomia

Trzecia liga trenuje, inni walczą

  • Dodano: 2020-07-08 10:00, aktualizacja: 2020-07-17 10:21

Polonia Bytom, Ruch Chorzów – m.in. te drużyny szykują się do rozpoczęcia przygotowań do kolejnego sezonu. W Ekstraklasie, I i II lidze trwa wciąż aktualny sezon. Niektórzy mogą więc kręcić nosem, ale wpływu kluby na to nie mają.

Sprawa była już mocno nagłaśniana i szeroko dyskutowana w maju, gdy pierwsze trzy najwyższe ligi wraz z PZPN przygotowały plan powrotu do gry w czasie pandemii koronawirusa. Z kolei wojewódzkie związki piłki nożnej same decydowały o reszcie sezonu.

Awans jest. Spadków nie ma

I na Śląsku zdecydowano o zakończeniu rozgrywek. „Władze Śląskiego Związku Piłki Nożnej kierując się względami bezpieczeństwa, a także wytycznymi Polskiego Związku Piłki Nożnej oraz w porozumieniu z klubami występującymi w rozgrywkach III ligi, podjęły decyzję o zakończeniu rozgrywek. Awans do II ligi uzyskała drużyna Śląska II Wrocław. Warto podkreślić, że Śląski Związek Piłki Nożnej podjął również decyzję, że drużyny, które zajęły miejsca 16-18 pozostaną w III lidze, tym samym w zakończonym sezonie zrezygnowano ze spadków.” Tak brzmiał oficjalny komunikat ŚZPN. 

Polonia i Ruch miały szansę

Jedną decyzją pozbawiono kibiców emocji, a piłkarzy i kluby szansy walki o promocję do drugiej ligi. Szczególnie mocno zawiedzeni mogli się czuć wszyscy związani z Polonią Bytom i Ruchem Chorzów, bo te dwa zespoły wiosną miały zagrozić liderującym w grupie zawodnikom rezerw Śląska Wrocław. Ich szanse nawet w zakładach bukmacherskich nie były niskie, a oba kluby miały swoje atuty. Polonia stawiała na stabilizację, a Ruch na markę i kibiców, którzy na wszelkie sposoby chcieli wspierać drużynę w staraniach o powrót do gry o wyższe cele. Jak duży to potencjał pokazały Najstarsze Wirtualne Derby Śląska. Fani Polonii i Ruchu wykupili przez Internet kilka tysięcy wirtualnych biletów, a budżet klubu z Bytomia został zasilony w kwocie kilkudziesięciu tysięcy złotych. W tym trudnym czasie był to pokaz fanatyzmu, a dla klubu istotny zastrzyk gotówki.

Trenują i myślą o nowym sezonie

Zespołom, które w przeszłości wiele znaczyły dla polskiej piłki nożnej nie pozostało nic innego, jak skupić się na przygotowaniach do nowego sezonu. Niełatwego w dodatku, bo okres przerwy w grze i konieczność ograniczenia finansów mogą mieć wpływ na jakość drużyn. Polonia trenowała ostatnio dwa razy dziennie, teraz szuka utalentowanych młodych piłkarzy i 6 lipca ma rozpocząć właściwy okres przygotowawczy. Dla piłkarzy Polonii koniec czerwca oznaczać będzie wygaśnięcie aneksów podpisanych przez zawodników krótko po zawieszeniu rozgrywek, zakładających obniżkę pensji do 500 zł brutto. Ruch Chorzów też w lipcu rozpocznie przygotowania. Zespół rozegra 8 sparingów, z których większość odbędzie się poza Chorzowem. Nie będzie żadnego zgrupowania, a z zespołu odeszło sześciu piłkarzy. Nowe twarze mają wyłonić test mecze. Choć oba kluby przeżywają trudny czas, to jednak wierzą, że gdy wrócą do normalnego grania meczów na żywo, to znów przyjdzie im walczyć o awans i powrót na ligowe salony.

Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. STS S.A. (dawniej Star-Typ Sport Zakłady Wzajemne Spółka z o.o.) posiada zezwolenie wydane przez Ministra ds. Finansów Publicznych na urządzanie zakładów wzajemnych. Hazard związany jest z ryzykiem.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.