Wiadomości z Bytomia

Szybkie pojazdy i emocjonujące wyścigi. Czym żyli tamtejsi mężczyźni i mali chłopcy?

  • Dodano: 2022-08-16 07:15, aktualizacja: 2022-08-16 07:27

Wyścigi samochodowe to sport, który miał swój początek 22 lipca 1894 roku. Wtedy to, do wyścigu na drogach między Paryżem a Rouen o trasie mającej dokładnie 126 km, zarejestrowane zostały 102 pojazdy o różnym napędzie. Wśród nich były samochody napędzane na parę, auta z silnikiem benzynowym, elektryki, pojazdy wykorzystujące sprężone powietrze czy samochód z mechanizmem sprężynowym. Walka była bardzo zawzięta, jednak tylko (a może i aż) 15 samochodów osiągnęło linię mety. Zwycięzcą był mężczyzna poruszający się pojazdem parowym. Trasa ta była oglądana przez wiele osób, przeważnie mężczyzn i małych chłopców. Współcześnie wyścigi przybrały nieco inną formę, a na miejsce starszych pojazdów wjechały zupełnie nowe okazy aut – smukłe i poruszające się z zatrważającą prędkością.

Współczesność nie odbiega od przeszłości. Zaskakujące śledzenie Formuł wyścigowych

Formuły wyścigowe są różnymi seriami wyścigów, charakteryzującymi się przede wszystkim jednomiejscowymi pojazdami posiadającymi otwarte nadwozie. Najbardziej znana jest Formuła 1, natomiast jeszcze przed II wojną światową organizowane były mistrzostwa Grand PRIX, Mistrzostwa Europy AIACR i Mistrzostwa Świata Konstruktorów. Ameryka Północna słynie z IndyCar series (wcześniej Champ Car). Formuł jest naprawdę sporo, jednak większość z nich opiera się na przepisach FIA dla Formuły 3 i Formuły 4. Innym rodzajem Formuły jest Formuła Marki, do której przystąpić mogą wyselekcjonowane przez producenta typy pojazdu. Wyścigi są dla każdego; niezależnie czy są to samochodu turystyczne, sportowe, jednej lub różnej marki. Od 1894 roku rozszerzyła się ich forma i rzesza fanów. Mężczyźni i chłopcy uwielbiają być świadkami wyścigów o nagrodę główną; największa frajda z nich jest taka, że nigdy nie wiadomo kto tak naprawdę wygra – na torze może zdarzyć się dosłownie wszystko. Wiele dzieci marzy o zostaniu rajdowcem mającym swój własny samochód wyścigowy. Jednak zanim do tego dojdzie, warto wspierać pasję dziecka w nieco inny, bezpieczniejszy sposób. Wyścigi mogą zostać zorganizowane we własnym domu – wszystko dzięki klockom z serii LEGO Speed Champions, którą w ofercie posiada na przykład sklep internetowy Klocki Dwa. Dzieci już od siódmego roku życia mogą stworzyć pojazd z ulubionej serii i podjąć się walki o ostateczne zwycięstwo i uzyskanie tytułu mistrza.

Dopracowane pod każdym względem. Fenomen serii LEGO Speed Champions

Z miłości do szybkich aut i dziecięcej frajdy, firma LEGO stworzyła szeroką ofertę jednych z najbardziej rozpoznawalnych samochodów wyścigowych. Dziecko może wybrać swój ulubiony samochód i stanąć do walki z modelami swoich kolegów, czy nawet rodziców! Nikt nie powiedział, że osoby dorosłe nie mogą rozwijać swojej pasji. Do każdego zestawu, w zależności od ilości pojazdów do złożenia, załączone są figurki imitujące rajdowców – wśród nich są też kobiety! Bowiem córki i żony także mogą podchodzić z pasją do tego typu wyścigów. Stwórzcie swój własny tor i spróbujcie swoich sił w rywalizacji, wraz z perfekcyjnie dopracowanymi elementami, które – złożone w całość – świetnie reprezentują realistyczne modele widoczne na światowej klasy torach. I ty możesz zostać rajdowcem! Tylko najpierw poskładaj swój pojazd!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.