Wiadomości z Bytomia

Seminaria dla ratowników medycznych - jakie mają znaczenie?

  • Dodano: 2020-05-27 11:45

Bycie ratownikiem medycznym to bardzo odpowiedzialne zadanie. Dlatego konieczność doskonalenia swoich umiejętności jest czymś jak najbardziej zrozumiałym. W sieci możemy znaleźć liczne certyfikowane szkolenia dla ratowników. Co powinniśmy o nich wiedzieć?

 

Kursy dla ratowników medycznych – czego dotyczą?

Ratownik medyczny to osoba nie tylko posiadająca wszechstronną wiedzę medyczną. Musi ona także radzić sobie ze stresem i działaniem pod presją czasu. Zawód ratownika medycznego reguluje ustawa z 8 września 2006 roku o Państwowym Ratownictwie Medycznym. Można go pełnić tylko i wyłącznie po ukończeniu jednego z kierunków na uczelni medycznej. Wymagany jest także udział w kursach doskonalących. Pozwalają one nie tylko na pogłębianie wiedzy medycznej, ale i zaznajomienie się z obowiązującymi procedurami czy zasadami współpracy pomiędzy różnymi jednostkami ratownictwa medycznego. Taka wiedza pozwala ratownikom na efektywniejszą pracę i jeszcze bardziej skuteczną pomoc poszkodowanym.

Seminaria dla ratowników medycznych – jakie zagadnienia poruszają?

Kursy doskonalące dla ratowników medycznych są organizowane przez podmioty, które uzyskały na to pozwolenie od Ministerstwa Zdrowia i zostały wpisane na specjalną listę. Tego rodzaju firmy i instytucje znajdziemy bez problemu w sieci. Bez wychodzenia z domu możemy więc porównać ofertę szkoleń i wybrać tę, która jest dla nas najlepsza. Ciekawą propozycją są także seminaria dla ratowników medycznych. Więcej o nich przeczytasz tutaj https://www.transmedyk.pl/seminaria-doskonalace-dla-ratownikow-medycznych/. Seminaria to jednodniowe szkolenia, które muszą trwać przynajmniej pięć godzin dydaktycznych. Udział w nich pozwala uzyskać wpis do książeczki doskonalenia zawodowego, a także zaświadczenie o uczestnictwie. Każdy uczestnik otrzymuje także osiem punktów edukacyjnych. Seminaria dla ratowników medycznych poruszają zazwyczaj kwestie jednego zagadnienia. Może to być chociażby postępowanie w stanach zagrożenia u dzieci, czy zdarzenia o charakterze masowym.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.