Wiadomości z Bytomia

Rosnące długi spędzają Ci sen z powiek? Sprawdź czy możesz ogłosić upadłość konsumencką

  • Dodano: 2022-08-16 07:15, aktualizacja: 2022-08-16 07:24

Liczba osób zadłużonych wzrasta z roku na rok. Rosnące ceny, chęć posiadania coraz więcej, czyli jednym słowem wszechobecny konsumpcjonizm powoduje, że wiele osób wpada w tzw. spiralę zadłużenia. Kiedy jeden kredyt goni drugi, a zwiększające się odsetki nie mają końca bardzo łatwo utracić płynność finansową i doprowadzić do zadłużenia. Jednym ze skutecznych sposób na pozbycie się ich, a tym samym odbicie od dna jest ogłoszenie upadłości konsumenckiej. W niniejszym artykule przedstawimy Ci na czym dokładnie polega całe postępowanie. Zapraszamy do czytania!

Upadłość konsumencka, czyli Twoja ostatnia deska ratunku

Najważniejszą informację o jakiej musisz wiedzieć jest to, że upadłość konsumencka dotyczy tylko i wyłącznie osób nieprowadzących swoich działalności. Ogłosić ją można tylko w przypadku doprowadzenia do stanu zwanego niewypłacalnością. Występuje wtedy, gdy nie jesteś w stanie spełnić oczekiwań pieniężnych wierzycieli dochodzących swoich należności. Tutaj jednak pojawia się ważna informacja! Zgodnie z polskim prawem dłużnik staje się niewypłacalny w sytuacji kiedy od co najmniej 3 miesięcy nie jest w stanie uregulować swoich zadłużeń. Do niewypłacalności można doprowadzić umyślnie, w wyniku rażącego niedbalstwa. Mowa tutaj o osobach, które pomimo posiadania świadomości o rosnących zaległościach pieniężnych dalej decydują się na zaciąganie kolejnych kredytów lub szybkich pożyczek. Drugi sposób – nieumyślny dotyczy takich sytuacji jak np. nagła utrata pracy oraz choroba uniemożliwiająca dalsze pozyskiwanie wynagrodzenia.

Stałeś się niewypłacalny i co dalej? Czas złożyć wniosek do sądu

Wniosek o ogłoszenie upadłości finansowej można złożyć tylko i wyłącznie w przypadku utraty płynności finansowej. Konieczne jest, aby spełniał wszystkie warunki. Tylko wtedy sąd przejdzie do jego rozpatrzenia. W składanym dokumencie należy umieścić coś w rodzaju sprawozdania finansowego. Musisz określić co składa się na Twój majątek, wszystkie informacje o posiadanej gotówce, dane dotyczące wysokości długów oraz listę wierzycieli czekających na spłatę, a co najważniejsze, należy udowodnić swoją niewypłacalność! W wyniku pozytywnego rozpatrzenia ustalany jest plany spłaty zadłużeń rozłożony na określoną ilość czasu. Potrzebujesz pomocy prawnej z zakresu prawa upadłościowego? Zajrzyj na stronę https://www.adwokatchojka.pl/upadlosc-konsumencka.html. Posiadanie u boku profesjonalisty przy ogłaszaniu upadłości konsumenckiej pozwoli Ci z sukcesem przejść przez całe postępowanie. Chojka Kancelaria Adwokacka wskaże Ci najkorzystniejszy dla Ciebie sposób na ogłoszenie upadłości, a także będzie godnym reprezentantem Twoich interesów przed sądem! Z pomocą doświadczonego adwokata odzyskasz swoje życie bez długów szybciej niż myślisz!

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.