Wiadomości z Bytomia

Na co musimy zwracać uwagę przy zakupie okna?

  • Dodano: 2020-05-28 12:30

Okna są niezwykle istotnym elementem każdego budynku. To od ich jakości zależy chociażby doświetlenie pomieszczeń czy ilość utraty ciepła. Zanim więc zdecydujemy się na zakup, koniecznie sprawdźmy, na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę.

Okna a ich parametry – co trzeba wiedzieć?

Zakup okna nie należy do najczęściej podejmowanych inwestycji. Dobrze dobrane modele wysokiej jakości mogą nam posłużyć nawet kilkadziesiąt lat. Okna łączą w sobie elegancki design z wszechstronną funkcjonalnością. Chronią nas bowiem przed wiatrem, chłodem, opadami atmosferycznymi. Wiele z nich posiada także zabezpieczenia antywłamaniowe. Wszelkie informacje na temat funkcjonalności danego okna znajdziemy w karcie wyrobu. Zamieszczone tam parametry możemy podzielić na dwie grupy. Do pierwszej zaliczymy wszelkie dane konstrukcyjne, takie jak odporność na obciążenie wiatrem i wodoszczelność. W drugiej natomiast znajdziemy informacje o parametrach funkcjonalnych. Użytkownik dowie się z nich, jaka jest akustyka, przenikalność ciepła, czy zabezpieczenia antywłamaniowe. Informacje te są więc dla nas bardzo cenne.

Okna – gdzie możemy je kupić?

Logiczne jest, że każdy z nas dysponuje ograniczonym budżetem na tego rodzaju inwestycję. Warto więc wybrać te okna, które spełnią nasze oczekiwania i będą posiadały cechy, na których nam zależy. Przeglądając okna warto zwrócić uwagę chociażby na ich szczelność i związaną z tym przenikalność ciepła. Producenci muszą dążyć do tego, by utrata ciepła przez okna była coraz mniejsza. Pozwoli to użytkownikom zmniejszyć chociażby rachunki za ogrzewanie. Na tej stronie znajdziesz takie właśnie okna https://zebrano.eu/oferta/okna/. Jeszcze w tym roku obowiązująca norma zakłada przenikalność na poziomie 1,1 W/m2K dla okien fasadowych i 1,3 dla dachowych. W przyszłym roku norma będzie jednak niższa dla każdego z omawianych tu typów o kolejne 0,2 W/m2K. Jeśli więc zamierzamy kupić okna jeszcze w tym roku, to zwróćmy uwagę na to, które modele spełniają już tę bardziej rygorystyczną normę.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.