Wiadomości z Bytomia

Modne drzwi wewnętrzne

  • Dodano: 2022-09-12 13:30, aktualizacja: 2022-09-14 12:40

Współcześnie najczęściej wybieramy neutralne barwy, kiedy decydujemy się na urządzanie naszych wnętrz. Mile widziane są beże, kremy, jasne brązy i wszelkie odcienie bieli oraz szarości. Nie inaczej wygląda kwestia drzwi wewnątrz domu. Tu również spotkamy barwy ziemi i wciąż modne klasyki. Taka kolorystyka sprzyja meblom drewnianym, w większościach odcieni. Jeżeli chcemy kupić drzwi wewnętrzne, będące esencją najnowszych trendów – powinniśmy wybrać te, które dodatkowo posiadają pionowe lub poziome przeszklenia lub aluminiowe paski. Nowoczesne wnętrza są minimalistyczne, czyste i często surowe. Geometryczne pasy na drzwiach nawiązują do prostoty i porządku.

Jak wybrać ładne i sensowne drzwi wewnętrzne?

Po pierwsze należy skupić się na odpowiednich parametrach. Pamiętajmy, że istotą i główną funkcją drzwi jest tłumienie hałasu w pokoju. Tu warto wybrać drzwi wykonane z płyty wiórowej, MDF. Ciepły montaż sprawdzi się jako dodatkowe uszczelnienie ościeżnic, które również zadziała dźwiękoszczelnie.

Po drugie pamiętajmy, że drzwi wewnętrzne Warszawa powinny pasować do jakiegoś elementu w pokoju – podłogi, ścian, mebli. W pomieszczeniu nie zaleca się stosowania więcej niż trzech różnych barw, bo wizualnie będzie panował chaos. Drzwi wewnętrzne o naturalnych kolorach czy imitujące drewno sprawdzą się najlepiej. 
Po trzecie – wybierz drzwi ponadczasowe, które będą dobrze wyglądały i teraz i za kilkanaście lat. Jest to taki element wyposażenia domu, którego raczej nie wymieniamy zbyt często. Sensowne drzwi wewnętrzne sprawdzą się, kiedy zmienisz kolor ścian czy wymienisz meble na inne. 

Czy białe drzwi wewnętrzne to dobry pomysł?

Biel to kolor uniwersalny i klasyczny, który pasuje do większości wyposażenia wnętrz. Nie nadaje się jednak do każdego pomieszczenia i może nie sprawdzić się w określonych okolicznościach. Zanim zdecydujesz się na zakip drzwi w białym kolorze zastanów się czy w twoim przypadku będą praktyczne. Jeśli posiadasz zwierzęta czy małe dzieci – musisz być gotowy na nieustanne mycie skrzydła i ościeżnic. Na białym kolorze niestety wszystkie ślady będą widoczne. Zastanów się czy będziesz w stanie zadbać o czystość swoich drzwi. Brudne nie będą prezentowały się dobrze – wówczas lepiej postawić na ciemniejszy kolor czy imitację drewna – wtedy plamy nie będą aż tak widoczne. 

Czy drzwi wewnętrzne w całym domu muszą być takie same?

Najczęściej rzeczywiście dopasowuje się do siebie wszystkie drzwi w cały domu czy mieszkaniu. Tworzy to spójną i harmonijną całość, widać, że projekt został przemyślany. Łatwiej też zakupić kilka skrzydeł od jednego sprzedawcy – zwłaszcza jeśli zamawiamy drzwi z montażem. Z praktycznego punktu widzenia, nie ma sensu montować różnych drzwi. Oczywiście jednak nie jest to bezwzględne przeciwskazanie. Istnieją firmy, które zamontują nam różne rodzaje drzwi. Wówczas możemy wybrać inne drzwi do pokoi, a inne na przykład do kuchni czy spiżarni. Najważniejsze, by drzwi spełniały odpowiednie funkcje i odpowiadały naszym potrzebom.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.