Wiadomości z Bytomia

Manekin vintage - nie tylko do sklepu

  • Dodano: 2020-06-04 11:00

Manekiny są niezbędnym wyposażeniem każdego sklepu odzieżowego. Warto jednak wiedzieć, że istnieje mnóstwo rodzajów takich figur, różniących się wyglądem i przeznaczeniem. Najczęściej spotykane są te wykonane w nowoczesnym stylu, z tworzyw sztucznych czy włókna szklanego, ale niektórzy wolą manekiny vintage. Czym są i kiedy warto je kupić?

 

W jakich aranżacjach sprawdzi się manekin vintage?

Najlepsze aranżacje to takie, które są spójne, a przy tym oryginalne. Manekiny powinny więc pasować do prezentowanej kolekcji, a także do wystroju sklepu. Zdarza się jednak, że element kontrastujący z pozostałymi dobrze do nich pasuje, ale takie zestawienie wymaga doskonałego wyczucia stylu.

Manekiny vintage są wykonane z różnych materiałów, ale często są to naturalne surowce, takie jak płótno czy drewno. Z tego powodu doskonale nadają się do prezentacji eleganckiej odzieży, zwłaszcza w klasycznym stylu, a także różnych autorskich kolekcji, szczególnie wykonanych z ekologicznych materiałów czy inspirowanych folklorem.

Można próbować wykorzystać manekiny dekoracyjne także w nowoczesnych aranżacjach, ale warto wtedy skonsultować się z kimś doświadczonym w aranżacji wystaw. Porada specjalisty może być bezcenna w urządzeniu przyciągającej wzrok, estetycznej witryny.

Manekin vintage w domu? Jak najbardziej!

Manekiny kojarzą się z przestrzeniami handlowymi, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by wykorzystać je w aranżacji domu. Najlepiej sprawdzają się manekiny vintage, które są często pięknie wykonane. Na stronie https://sklep.moremannequins.pl/specjalne-vintage-kolekcja-910.107 można znaleźć modele wykonane z drewna i płótna, ale istnieją także np. druciane. Manekiny dekoracyjne to świetny sposób na ozdobienie sypialni czy garderoby, a poza tym można je wykorzystać do przygotowania stylizacji i zobaczenia zestawu lepiej, niż w lustrze. Niektórzy także decydują się na wykorzystanie manekinów jako dekoracji np. salonu – wtedy oczywiście ozdobą jest sam manekin, dlatego szczególnie ważna jest jakość i estetyka wykonania.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.