Wiadomości z Bytomia

Jak dobra kołdra może poprawić jakość Twojego snu?

  • Dodano: 2019-08-01 12:00

Na sen człowiek przeznacza około 25 lat z całego swojego życia i to nie bez przyczyny. Sen pozwala na regenerację organizmu, ma duże znaczenie dla efektywnego funkcjonowania mózgu, wspomaga pamięć, koncentrację, a nawet układ odpornościowy. Ważny jest nie tylko czas, który poświęcimy na sen, ale również jego jakość. Płytki czy zakłócany nie zapewni odpowiedniego odpoczynku, a może wręcz dawać uczucie zmęczenia po przebudzeniu. Na jakość snu wpływ ma wiele czynników, na które warto zwrócić uwagę, takich jak dbałość o rytm dobowy, odpowiednia temperatura w sypialni, aktywność fizyczna za dnia, czy unikanie kofeiny wieczorami. Na nocną regenerację wpływa jednak nie tylko to, co dzieje się poza łóżkiem, ale również to, co towarzyszy nam bezpośrednio w nim, czyli pościel. Element tak codzienny i podstawowy, że wielu z nas nigdy się nad nim nie zastanawiało.

 

Jaka kołdra, taki sen

Na pozór wszystko wydaje się proste, kołdra powinna być ciepła i łatwa do wyprania w domowych warunkach. Czy to jednak wszystko? Na rynku dostępnych jest wielu producentów kołder np. www.posciel.to, którzy proponują ich różne rozmiary, poszycia, wypełnienia, a nawet przeznaczenie na konkretne pory roku. Niedopasowanie pościeli do wymagań powoduje najprościej mówiąc dyskomfort, jednocześnie obniżając jakość snu i wpływając na samopoczucie po przebudzeniu.

Więc jaka kołdra pozwoli cieszyć się z nadchodzącego dnia o poranku? Ma być gruba i dobrze trzymać ciepło? A może cienka i odpowiednia również latem? Naturalne materiały użyte zarówno do wypełnienia, jak i poszycia, zapewnią przede wszystkim przepływ powietrza. Rozmiar dopasowany do łóżka, ale także do tego, czy kołdra będzie używana przez jedną osobę, a może parę, również ma ogromny wpływ na wygodę w nocy i zapobiega przeciąganiu między sobą zbyt małego przykrycia. Kołdra powinna być także wybierana z uwzględnieniem ewentualnych alergii, czy wytrzymałości, ponieważ kupiona od renomowanego producenta to inwestycja nawet na kilkanaście lat!

Zadbaj o siebie, znajdź kołdrę idealną!

Zdrowy sen to lepsze życie, a jego komfort znacząco wpływa na jakość. Zdecydowanie najważniejsze znaczenie przy wyborze kołdry ma jej wypełnienie. To od niego zależą właściwości cieplne, alergiczne, oraz wytrzymałość pod wpływem czasu. Najlepszą sławą cieszą się kołdry puchowe i z pierzem, jednak nie są one polecane dla alergików. Wypełniane są miękkimi ptasimi piórami, dzięki czemu nie tylko doskonale utrzymują temperaturę w chłodne noce, ale również skutecznie odprowadzają pot i wilgoć. Odpowiednia temperatura i wygoda snu, połączona z naturalną miękkością i objętością tych naturalnych kołder to wygoda na cały rok. Odpowiednikiem tego ekologicznego komfortu dla alergików są kołdry wełniane, które nie uczulają. Wełna pozyskiwana od owiec lub nawet alpak doskonale przepuszcza powietrze, jest miękka i przyjemna w dotyku i odznacza się dużą sprężystością. Takie kołdry zapewnią długi i regenerujący sen szczególnie podczas zimy lub dla osób lubiących ciepłe temperatury w sypialni, ponieważ wełna jest bardzo dobrze trzymającym temperaturę materiałem. Całoroczną wersją antyalergiczną okazuje się wypełnienie bambusowe, miększe od wełny, a zarazem zapewniające odpowiednią regulację temperatury ciała i niezwykłą wytrzymałość.

Najczęściej wybieranym materiałem poszycia, który ma bezpośredni kontakt ze skórą, zatem musi być miły w dotyku i zapewniać odpowiednią wentylację jest bawełna. Popularna wersja z domieszką poliestru zapewnia dodatkową trwałość kołdry, jednak ze względu na syntetyczne pochodzenie nie będzie tak dobrze przepuszczała powietrza. Poszycia jedwabne to najbardziej luksusowy wybór, jedwab jest niezwykle przyjemny w dotyku, jednocześnie zapewniając skórze dostęp powietrza.

Kołdra, pod którą przyjemnie jest spać, powinna być ciepła, puszysta i miękka. Naturalne materiały użyte do jej wykonania gwarantują komfort w nocy, który nie tylko jest odpoczynkiem koniecznym do prawidłowego funkcjonowania za dnia, ale spędzamy na nim przecież około jednej trzeciej naszego życia. Jakość snu przekłada się na samopoczucie, efektywność pracy, nastrój i co najważniejsze, zdrowie. Kupując dobrą kołdrę, płacisz za tysiące wygodnych nocy i rześkich poranków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.