Wiadomości z Bytomia

Czym jest poduszka do karmienia i jak dobrać właściwą?

  • Dodano: 2017-09-15 11:00, aktualizacja: 2018-08-27 15:45

Poduszka do karmienia, to mięciutki rogal w kształcie litery "C", która służy do wygodnego ułożenia dziecka podczas karmienia piersią. Dzięki temu, że ma odpowiedni, niezastąpiony kształt, idealnie spełnia swoje główne zadanie. Kształt poduszki sprawia, że można karmić dziecko w pozycji klasycznej jak i "spod pachy", praktyczna jest także w pozycji leżącej, ponieważ chroni dziecko przed obrotem, co znacznie ułatwia mamie karmienie piersią.

Poduszka do karmienia staje się najbardziej przydatna, gdy pojawi się nowonarodzone dziecko. Jest pomocna przy nauce przystawiania dziecka do piersi, kiedy matka wiele godzin spędza na karmieniu piersią. Poduszka skutecznie pomaga mamie wtedy odciążyć zmęczone ręce, plecy i ramiona.

Poduszka do karmienia jest wielofunkcyjna, ponieważ może służyć jako poduszka do spania, kojec, ochraniacz na barierki łóżeczka, poduszka do nauki siedzenia. Poduszka do karmienia spełnia także rolę chroniącą dziecko przed upadkiem z kanapy czy innego mebla. Większa poduszka okazuje się szczególnie przydatna kobietom w ciąży, ponieważ, jej ergonomiczny kształt umożliwia wygodne ułożenie głowy na jednym końcu kojca, a między kolanami drugiego końca. Dobrze dobrana poduszka do karmienia, pomoże przyszłej mamie dobrze się zrelaksować, a nawet wyspać.

Przy wyborze poduszki do karmienia należy zwrócić uwagę na to, czy posiada ona certyfikaty bezpieczeństwa. Jest to ważne ze względu na to, by użyte w poduszce materiały nie uczulały skóry nowonarodzonego dziecka, która jest szczególnie wtedy delikatna i wrażliwa. Kolejną ważną rzeczą jest to, by poduszka do karmienia miała właściwe wypełnienie. Najczęściej spotykane wypełnienia poduszek to wypełnienie sztuczne poliestrowe, w postaci włókien lub granulatu, które sprzyjają trwałości poduszki i alergikom. Dzięki temu poduszka jest idealnie wypełniona, miękka i trwała. Granulat ten nie przesuwa się w poduszce, przez co nie robią się w niej puste przestrzenie czy dziury, co na pewno byłoby utrudnieniem w korzystaniu z poduszki. Dobrze jest również pamiętać o tym, by zaopatrzyć się w kilka sztuk bawełnianych poszewek na poduchę, które przydadzą się przy częstej zmianie pościeli w okresie, gdy w domu przebywa nowonarodzony maluch.

Producenci oferują różne rodzaje poduszek do karmienia są one większe lub mniejsze, w zależności od potrzeb rodziców. Wybór tej właściwej będzie na pewno dobry, jeśli na pierwszym miejscu postawimy wygodę maluszka i mamy, podczas wielu miesięcy karmienia piersią.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.