Wiadomości z Bytomia

Co decyduje o popularności drewnianych mebli do pokoju dziecięcego?

  • Dodano: 2020-06-23 14:00, aktualizacja: 2020-06-26 12:36

Meble dziecięce są wykonywane z drewna i tworzyw sztucznych, ale drewniane wersje wzbudzają szczególne zainteresowanie rodziców. Szkodliwość sztucznych substancji jest odczuwalna coraz bardziej i dzieci znacznie częściej niż kiedyś cierpią z powodu alergii. Dlatego zrozumiały jest zwrot ku naturze. Jakie właściwości mebli drewnianych wpływają na ich popularność?

Drewniane meble – zdrowe dziecko

Ze wszystkich stron otaczają nas chemiczne substancje. Zanieczyszczone powietrze i woda to nie jedyne problemy. Codziennie używamy rzeczy, które są produkowane z tworzyw sztucznych, a nawet w żywności znajdują się substancje chemiczne. Nic więc dziwnego, że moda na ekologię coraz bardziej się rozprzestrzenia. Coraz większą uwagę przykłada się do przedmiotów, którymi otoczone są dzieci. Drewniane meble dla dzieci są więc naturalnym wyborem. Drewno nie zawiera środków toksycznych, a na dodatek takie gatunki jak sosna charakteryzują się właściwościami antystatycznymi, dzięki czemu kurz nie osadza się na meblach intensywnie. Jest to niezwykle ważne ze względu na fakt, że mamy coraz więcej małych alergików. Kurz zbierający się na meblach stwarza dogodne środowisko dla rozwoju roztoczy, których odchody są silnym alergenem. Alergia na kurz najczęściej objawia się kichaniem, ale w kontakcie z kurzem dziecko może mieć również wysypkę. Warto zaopatrzyć się w meble do dziecięcego pokoju wykonane z drewna, ponieważ pachną lasem, a to zapach o działaniu relaksującym. Nie należy obawiać się mebli pokrytych farbą, ponieważ producenci mebli dla dzieci używają nietoksycznych farb wodnych.

Funkcjonalne rozwiązania i oryginalny styl 

Trudno znaleźć bardziej plastyczny, a przy tym trwały materiał niż drewno. Możliwości kształtowania drewna są niemal nieograniczone, dlatego asortyment wykonanych z niego mebli jest niezwykle bogaty. Nowoczesne meble do pokoju dla dzieci wyróżniają się prostym, ale oryginalnym stylem. Minimalistyczna estetyka pasuje do aranżacji o różnorodnym charakterze. Do wyboru są klasyczne łóżeczka i w wariantach przypominających na przykład domek, ale o bardzo prostej konstrukcji. W ofercie https://www.pinio.com.pl/oferta/dla-starszaka/ można znaleźć łóżeczka z szufladą, w której zmieści się pościel lub zabawki, a także szafy i komody z różną ilością półek dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Innowacyjne bezuchwytowe systemy i specjalne zabezpieczenia zapewniają bezpieczeństwo maluchom.

Kolor mebli, który zawsze się sprawdzi

Neutralny kolor mebli w pokoju dziecięcym jest najlepszym rozwiązaniem. Meble w kolorze naturalnego drewna wprowadzają spokój, a przy tym mocno przybliżają do natury. Najbardziej uniwersalne i ponadczasowe są jednak meble dziecięce białe, ponieważ kojarzą się z idealną harmonią, a przy tym pasuje do nich każdy kolor. Zakup białych mebli powoduje, że ściany zawsze można przemalować na dowolny kolor, zupełnie odmieniając przy tym wnętrze. Białe meble pozwalają również na dużą swobodę w wyborze dodatków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.