Bytom - portal miejski mojBytom.pl

Wiadomości z Bytomia

Zwiedzanie zakładów naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych - zapisy!

  • Dodano: 2017-08-25 13:30

Warto w tę sobotę - 26 sierpnia - zarezerwować sobie czas i obejrzeć zakłady, które na początku XX wieku były najnowocześniejsze i największe w Europie. Tym bardziej, że obiekt na co dzień jest zamknięty dla zwiedzających.

Będzie co oglądać. Zakłady, choć bardzo nadgryzione zębem czasu, ciągle zachwycają architekturą. Zwiedzanie zaplanowano w trzech turach: o 10.00, 11.00 i 12. Jedna może liczyć maksymalnie 12 osób. Aby się zapisać, trzeba wypełnić formularz dostępny tutaj.

Teren po dawnych zakładach naprawczych Górnośląskich Kolei Wąskotorowych znalazł się w projekcie pilotażowym rewitalizacji, finansowanym przez Ministerstwo Infrastruktury. Fundacja Napraw Sobie Miasto prowadzi tu działania m.in. metodą Plannig for Real, które mają odpowiedzieć na pytanie, jak zagospodarować tę przestrzeń, by spełniała ona oczekiwania mieszkańców. Pierwsze warsztaty dotyczące dawnych zakładów naprawczych odbyły się na początku sierpnia w Sali im. Gorczyckiego przy parafii św. Jacka, a uczestnicy warsztatów byli zgodni – teren trzeba przywrócić ludziom, a dobrym sposobem na to, byłoby wpisanie tego obiektu na Szlak Zabytków Techniki.

Po sobotnim zwiedzaniu zaplanowano kolejne warsztaty. Wszyscy, którym nie jest obojętny los tych pięknych obiektów będą mogli spotkać się w poniedziałek, 28 sierpnia w Sali im. Gorczyckiego. Początek o 18.00.

Najnowsze informacje z Bytomia w Twojej skrzynce e-mail

Dodanie e-maila do bazy prenumeratorów oznacza akceptację regulaminu »

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.