Wiadomości z Bytomia

Sportowcy trenujący w Bytomiu otrzymają stypendia sportowe!

  • Dodano: 2024-04-29 14:45

139 sportowców mieszkających lub trenujących w Bytomiu otrzyma stypendia sportowe. Miasto przeznaczy w tym roku na ten cel ponad 308 tys. zł. Stypendia będą wypłacane za okres marzec-grudzień 2024.

Kto otrzyma benefit?

Stypendia sportowe otrzymają między innymi: Michał Sowa – mistrz świata karate fudokan w drużynówce z MUKS Bytom, Maria Wysogląd – wicemistrzyni świata karate fudokan z MUKS Bytom, Karol Pietruszka – 2. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Jakub Kozłowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w taekwondo z klubu BSK Sonso, Paulina Dziopa – 1. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Dominik Majkowski – 3. miejsce w Pucharze Europy w dżudo z Czarnych Bytom, Anna Popławska – 2. miejsce w Mistrzostwach Europy w karate tradycyjnym w drużynówce.

 Stypendia trafią też między innymi do hokeistek i hokeistów BS Polonia Bytom, łuczniczek Czarnej Strzały Bytom, tenisistów i tenisistek ziemnych Górnika Bytom, piłkarzy wodnych WTS Polonia Bytom. W sumie stypendia przyznano 139 zawodnikom i zawodniczkom.

Na wypłatę stypendiów miasto przeznaczy ponad 308 tysięcy złotych.

Komentarze (1)    dodaj »

  • Wilq

    Karol Pietruszka -Mistrz Europy w Tae Kwon-Do , takie lekkie niedopatrzenie z strony portalu. VICE i owszem ale w konkurencji drużynowej (Polska reprezentacja mężczyzn)

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również