Katalog firm

dodaj firmę

Muzeum Górnośląskie Bytom

Adres i telefon

ul. Pl. Jana III Sobieskiego 2
41-902 Bytom
Godziny otwarcia: 10:00-18:00
  • Poniedziałek: nieczynne
  • Wtorek: 9:00-15:00
  • Środa: 10:00-18:00
  • Czwartek: 10:00-18:00
  • Piątek: 9:00-15:00
  • Sobota: 12:00-18:00
  • Niedziela: 12:00-18:00

Oferta

Muzeum Górnośląskie w Bytomiu od ponad 105 lat gromadzi i udostępnia zwiedzającym eksponaty archeologiczne, etnograficzne, przyrodnicze, historyczne oraz dzieła sztuki. Początki Muzeum Górnośląskiego sięgają 1910 roku, kiedy to grupa miłośników dziejów Bytomia założyła Bytomskie Towarzystwo Historyczno-Muzealne. 
 
Dziś w Muzeum Górnośląskim funkcjonuje pięć działów merytorycznych: Dział Archeologii, Etnografii, Historii, Przyrody oraz Sztuki, a także działy pomocnicze, m.in. Edukacji i Promocji. Instytucja posiada także specjalistyczną bibliotekę, w której zgromadzono ponad 50 tysięcy woluminów.
 
Muzeum Górnośląskie realizuje program naukowy, wystawienniczy, edukacyjny oraz wydawniczy. Poza wystawami stałymi – etnograficzną, przyrodniczą i Galerią Malarstwa Polskiego – realizuje liczne ekspozycje czasowe, prowadzi programy badawcze czy interdyscyplinarne projekty edukacyjne, organizuje konferencje naukowe, projekcje filmów i wydarzenia muzyczne.
 
Zbiory prezentowane są w dwóch gmachach o wyjątkowej architekturze. Pierwszy z nich, modernistyczny budynek projektu A. Stütza i H. Hettlera, został wzniesiony w latach 1929–1930, drugi – z końca XIX wieku – był uprzednio siedzibą starostwa powiatu bytomskiego. To w nim znajdują się Sala Kolumnowa i Sala ks. G.G. Gorczyckiego – reprezentacyjna aula nazwana imieniem wybitnego bytomskiego kompozytora barokowego. 
 
Muzeum Górnośląskie to poważna, licząca się w kraju placówka muzealna o niekwestionowanym dorobku, bogatych zbiorach i autonomicznym programie.

Cennik
 
Wystawy stałe

bilet normalny: 10 zł
bilet ulgowy: 5 zł
bilet grupowy: 5 zł (> 10 osób; opiekunowie grup edukacyjnych – wstęp wolny)
bilet rodzinny: 20 zł (≥3 osób)
karta EURO 26: 5 zł

Wystawy czasowe

bilet normalny: 8 zł
bilet ulgowy: 5 zł
bilet grupowy: 5 zł (> 10 osób; opiekunowie grup edukacyjnych – wstęp wolny)
bilet rodzinny: 15 zł (≥3 osób)
karta EURO 26: 5 zł

Bilet wspólny do Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu i Muzeum Śląskiego w Katowicach, który uprawnia do jednorazowego zwiedzania wystaw w obydwu instytucjach. Traci ważność po upływie 3 miesięcy od daty zakupu.

bilet normalny: 30 zł
bilet ulgowy: 22 zł
bilet rodzinny: 75 zł

W niedziele wstęp na wystawy stałe jest bezpłatny.

 

Galeria

Polecenia (1)

Dodaj polecenie
  • Świetny zbiór a najważniejsze że o Śląsku i najbliższych okolicach polecam

Redakcja portalu nie odpowiada za prawidłowość danych teleadresowych, treści ofert zamieszczonych w katalogu firm, oraz wiadomości wysyłane poprzez formularz kontaktowy.