Wiadomości z Bytomia

Zorganizowane zajęcia sportowe w Bytomiu nadal wstrzymane

  • Dodano: 2020-05-07 08:15, aktualizacja: 2020-05-07 08:27

Utrzymująca się  w naszym mieście trudna sytuacja epidemiczna powoduje, że wszelkie kroki łagodzące obostrzenia podejmowane są z dużą ostrożnością. Tak jest m. in. w przypadku zajęć  na miejskich obiektach sportowych, które decyzją władz miasta nie będą prowadzone. 

Zgodnie z posiadanymi przez nas rekomendacjami specjalistów z zakresu epidemiologii, organizowanie jakichkolwiek zajęć nawet w niewielkich grupach niesie ze sobą ogromne ryzyko. Dlatego podjęliśmy decyzję, że na wszystkich miejskich obiektach sportowych nie będą prowadzone żadne zorganizowane zajęcia sportowe - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 wciąż płyną niepokojące informacje związane ze wzrostem zachorowań. Kolejną grupą, w której pojawiły się przypadki zakażeń, są pracownicy kopalni i ich rodziny. 

Trzeba pamiętać, że dzieci zakażone SARS -Cov2 zwykle nie prezentują objawów lub mają skąpy przebieg choroby, co sprzyja transmisji na dorosłych oraz utrudnia identyfikację zakażonych - mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno- Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1.

Od 4 maja zgodnie z decyzją rządu udostępnione zostały boiska i miejsca do uprawiania sportu na otwartej przestrzeni. Ośrodek Sportu i Rekreacji otworzył Torkacik przy ul. Tarnogórskiej 1 oraz kompleks sportowy Orlik przy ul. Chorzowskiej 28H. Maksymalnie może na nich przebywać do 6 osób. W Bytomiu nie będą odbywać się zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bytomski Sport.

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas najważniejsze. Nie będziemy  nikogo narażać na niepotrzebne ryzyko i apelujemy o rozwagę  do przedstawicieli wszystkich działających w mieście klubów i stowarzyszeń - mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

O zmianach związanych ze wznowieniem i organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży będziemy  informować na bieżąco.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również