Wiadomości z Bytomia

25 ozdrowieńców w Domu Pomocy Społecznej "Kombatant" w Bytomiu

  • Dodano: 2020-05-06 07:15, aktualizacja: 2020-05-06 07:33

25 podopiecznych DPS „Kombatant” to ozdrowieńcy, czyli osoby, którym udało się pokonać koronawirusa.

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego, 23 podopiecznych przebywających w ośrodku i 2 podopiecznych, którzy powrócili ze szpitali to osoby wyleczone z zakażenia koronawirusem. 
 
3 maja bytomski wymazobus pobrał po raz trzeci wymazy od grupy 27 osób, u których pierwszy test wykazał zakażenie, a drugi – zakażenia nie potwierdził. Wyniki tych badań dotarły do nas 5 maja. Wynika z nich, że 23 mieszkańcom DPS „Kombatant” i 2 pensjonariuszom, którzy wrócili ze szpitali – udało się pokonać chorobę. Czekamy jeszcze na wyniki 4 testów. 
 
Podsumowując: obecnie 42 podopiecznych Domu Pomocy Społecznej „Kombatant” jest zakażonych koronawirusem, a 72 mieszkańców nie jest nosicielami COVID-19.
 
W szpitalach jednoimiennych w Tychach i Raciborzu oraz w szpitalu w Zawierciu przebywa teraz 6 podopiecznych ośrodka. Stan zdrowia pensjonariuszy przebywających w DPS „Kombatant” i Zakładzie Aktywności Zawodowej jest stabilny. Pensjonariusze mają zapewnioną dobrą opiekę sprawowaną przez 17 pracowników ośrodka: pielęgniarki, terapeutki, rehabilitantów, opiekunów.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.