Wiadomości z Bytomia

Bytom nie będzie wznawiać zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży

  • Dodano: 2020-05-04 08:15, aktualizacja: 2020-05-04 08:34

Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży jest dla nas najważniejsze. W Bytomiu zmagamy się z trudną sytuacją epidemiologiczną związaną ze wzrostem zakażeń na koronawirusa, dlatego po konsultacjach z OSiR-em oraz Bytomskim Sportem podjęliśmy decyzję, że nie będziemy wznawiać zorganizowanych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Przypomnijmy, że od 4 maja zgodnie z decyzją rządu udostępnione zostaną boiska i miejsca do uprawiania sportu, które są na otwartej przestrzeni. Wśród nich będą m.in.: stadiony sportowe, boiska szkolne i wielofunkcyjne czy rolkowiska.

Maksymalnie będzie mogło na nich przebywać do 6 osób

Mimo że od najbliższego poniedziałku otwarte zostaną boiska sportowe, nie będą odbywać się zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży organizowane przez Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Bytomski Sport.

Nie będziemy narażać na niepotrzebne ryzyko zarażenia wirusem najmłodszych adeptów sportu oraz ich opiekunów – mówi Adam Fras, zastępca prezydenta Bytomia.

Monitorujemy sytuację zarówno w mieście, jak również w regionie pod kątem zachorowań na koronawirusa. Czynnikiem, który będziemy brali pod uwagę przy wznowieniu zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży będzie decyzja rządu w sprawie otwarcia szkół – dodaje Adam Fras.

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • Terenia

    Super tak trzymac .

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.