Wiadomości z Bytomia

Znamy wyniki Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2019-11-19 14:45

Plac zabaw czy siłownia na wolnym powietrzu. Sporo już takich miejsc powstało w Bytomiu właśnie na życzenie mieszkańców.

Teraz takich miejsc będzie więcej. W Urzędzie Miejskim zaprezentowano wyniki tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięskich projektów pojawiło się pełnowymiarowe, oświetlone sztuczne boisko na stadionie GKS-u Rozbark, czy szóstka dla Stroszka – place zabaw, siłownia plenerowa i wybieg dla psów.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Naszym celem było uratowanie stadionu GKS-u Rozbark Bytom dla dzieciaków, dla młodzieży, dla osób które korzystają z tego obiektu i budowa nowego pełnowymiarowego, oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią () ono powstanie na boisku bocznym, które zostało zdewastowane. Najpierw zostało ukradzione ogrodzenie boczne boiska, a później dziki doprawiły to i dlatego chcieliśmy uratować stadion, jako cały a także projekt zawiera to żeby wzmocnić mur oporowy trybuny głównej dzięki czemu nie ulegnie ona zniszczeniu – mówi Paweł Lewicki, koordynator w klubie GKS Rozbark.

Odczuwamy brak placów zabaw dla dzieci. Od lat jako rodzice staramy się o takie miejsce. Nasze dzieci nie mają gdzie wychodzić, a nie chcemy jeździć po innych miastach. Chcemy się spotykać żeby nasze dzieciaki ze swoimi koleżankami i kolegami się spotkali, żeby babcie czy dziadkowie też wyszli z wnukami na ten plac zabaw, żeby miło spędzić czas – mówi Beata Stachera, Szóstka dla Stroszka.

W tej edycji do realizacji wybrano trzy projekty. Tytuł trzeciego to Bytom miastem karate – w ramach którego odbyć ma się m.in. otwarty trening.

61 projektów zaopiniowanych pozytywnie. Pomysły przeróżne – poprawa infrastruktury sportowej, rekreacyjnej, wybiegu dla psów ale również projekty miękkie. Także pełny wachlarz projektów. Oddana liczba głosów też jednoznacznie wskazuje, że mieszkańcy żyją problemami miasta i mają pomysły na to jak życie w mieście poprawić – mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.

Do podziału w ramach budżetu obywatelskiego było łącznie ponad 4,5 mln zł. Władze Bytomia zapowiadają, że w miarę możliwości finansowych będą się starały realizować pomysły mieszkańców.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.