Wiadomości z Bytomia

Znamy wyniki Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego

  • Dodano: 2019-11-19 14:45

Plac zabaw czy siłownia na wolnym powietrzu. Sporo już takich miejsc powstało w Bytomiu właśnie na życzenie mieszkańców.

Teraz takich miejsc będzie więcej. W Urzędzie Miejskim zaprezentowano wyniki tegorocznej edycji Bytomskiego Budżetu Obywatelskiego. Wśród zwycięskich projektów pojawiło się pełnowymiarowe, oświetlone sztuczne boisko na stadionie GKS-u Rozbark, czy szóstka dla Stroszka – place zabaw, siłownia plenerowa i wybieg dla psów.

TOP 5 SILESIA FLESZ: Półnagie lekarki w Katowicach! A Śląsk rozgrzany wizją spalarni!
TOP 5 Silesia Flesz – premiera w każdą niedzielę o 19:50 w Telewizji TVS

Naszym celem było uratowanie stadionu GKS-u Rozbark Bytom dla dzieciaków, dla młodzieży, dla osób które korzystają z tego obiektu i budowa nowego pełnowymiarowego, oświetlonego boiska ze sztuczną nawierzchnią () ono powstanie na boisku bocznym, które zostało zdewastowane. Najpierw zostało ukradzione ogrodzenie boczne boiska, a później dziki doprawiły to i dlatego chcieliśmy uratować stadion, jako cały a także projekt zawiera to żeby wzmocnić mur oporowy trybuny głównej dzięki czemu nie ulegnie ona zniszczeniu – mówi Paweł Lewicki, koordynator w klubie GKS Rozbark.

Odczuwamy brak placów zabaw dla dzieci. Od lat jako rodzice staramy się o takie miejsce. Nasze dzieci nie mają gdzie wychodzić, a nie chcemy jeździć po innych miastach. Chcemy się spotykać żeby nasze dzieciaki ze swoimi koleżankami i kolegami się spotkali, żeby babcie czy dziadkowie też wyszli z wnukami na ten plac zabaw, żeby miło spędzić czas – mówi Beata Stachera, Szóstka dla Stroszka.

W tej edycji do realizacji wybrano trzy projekty. Tytuł trzeciego to Bytom miastem karate – w ramach którego odbyć ma się m.in. otwarty trening.

61 projektów zaopiniowanych pozytywnie. Pomysły przeróżne – poprawa infrastruktury sportowej, rekreacyjnej, wybiegu dla psów ale również projekty miękkie. Także pełny wachlarz projektów. Oddana liczba głosów też jednoznacznie wskazuje, że mieszkańcy żyją problemami miasta i mają pomysły na to jak życie w mieście poprawić – mówi Adam Fras, wiceprezydent Bytomia.

Do podziału w ramach budżetu obywatelskiego było łącznie ponad 4,5 mln zł. Władze Bytomia zapowiadają, że w miarę możliwości finansowych będą się starały realizować pomysły mieszkańców.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.