Wiadomości z Bytomia

Ziutek Funny Judo Cup za nami! [FOTO]

  • Dodano: 2023-12-05 11:00

Trening z mistrzami dżudo, tory przeszkód, przeciąganie liny oraz zawody sprawnościowe. Za nami kolejna w tym roku impreza dżudo - Ziutek Funny Judo Cup - zorganizowana w hali GKS Czarnych Bytom przy ul. Łużyckiej, w której wzięli udział młodzi adepci dżudo. Pod okiem mistrzów z bytomskiego klubu dzieci poznały tajniki dżudo, a także mogły sprawdzić swoje umiejętności z rówieśnikami. Do sportowej rywalizacji zachęcał najmłodszych prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, który otworzył niedzielne 3 grudnia zawody.

Dla młodych adeptów dżudo niedzielne 3 grudnia zawody były szansą na wspólną rywalizację pod okiem doświadczonych dżudoków i dżudoczek Czarnych Bytom. Wszystkie dzieci biorące udział w niedzielnych zawodach rywalizowały w trzech konkurencjach, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal, zaś najlepsi dżudocy w swoich kategoriach wywalczyli puchary.

Na dzieci czekała także zabawa z Mikołajem. Nagrody, puchary, dyplomy i upominki wręczali dzisiaj dzieciom m.in. prezes Czarnych Bytom Małgorzata Wiśniewska, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz oraz przewodniczący Rady Miejskiej w Bytomiu Michał Staniszewski.

Warto dodać, że Ziutek Funny Judo Cup to już piąta edycja imprezy organizowanej dla dzieci przez GKS Czarnych Bytom. 

Czarni Bytom nie zwalniają tempa

Niedzielna impreza to już kolejne wydarzenie organizowane przez Czarnych. W sobotę 2 grudnia na matach walczyli dżudocy i dżudoczki w ramach III rundy Otwartych Mistrzostw Bytomia Dzieci w Judo o Puchar HMS. Na sobotnią imprezę do Bytomia przybyli najmłodsi zawodnicy z roczników 2011-2013 nie tylko ze śląskich klubów.

Warto dodać, że w ramach Otwartych Mistrzostw Bytomia Dzieci w Judo o Puchar HMS odbyły się już dwie rundy, w których rywalizowali młodzi adepci dżudo. III runda zakończyła rywalizację w imprezie, która wyłoniła najlepszych młodych dżudoków i dżudoczki.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również