Wiadomości z Bytomia

Bytom: Ślubowali przed prezydentem [FOTO]

  • Dodano: 2023-12-05 09:45

Aż dwie pary zakochanych poprosiły prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza, aby ten osobiście udzielił im ślubu. W piątek 1 grudnia w Muzeum Górnośląskim przed obliczem prezydenta Mariusza Wołosza „tak” powiedzieli sobie pani Emilia oraz pan Jan, zaś w sobotę 2 grudnia w Urzędzie Stanu Cywilnego pani Justyna i pan Filip. 

Nowożeńcom życzymy wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia

Związek małżeński przed urzędnikiem można w Bytomiu zawierać w Urzędzie Stanu Cywilnego, a także na wniosek zainteresowanych w plenerze. Zazwyczaj udziela ich kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, który reprezentuje w tych sprawach prezydenta Bytomia. Bywa jednak, że narzeczeni proszą, aby ślubu udzielił im osobiście włodarz miasta. Jeżeli tylko nie koliduje to z innymi obowiązkami, prezydent Mariusz Wołosz zawsze z chęcią zgadza się na taką prośbę.

Przypomnijmy, że odkąd zmianie uległo prawo o aktach stanu cywilnego z roku na rok przybywa w Bytomiu par chętnych, by zawrzeć związek małżeński poza siedzibą USC. Tylko w tym roku udzielono 42 śluby w malowniczych okolicznościach przyrody, w salach weselnych lub innych reprezentacyjnych obiektach.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również