Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] O sowach w Miechowicach

  • Dodano: 2023-02-06 11:00

Noc Sów to organizowane przez stowarzyszenie Jestem na pTAK! już po raz dwunasty, ogólnopolskie wydarzenie poświęcone tym wspaniałym ptakom. W tym roku w Pałacu w Miechowicach przygotowano z tej okazji szereg atrakcji.

Wydarzenie organizowane na skraju zabytkowego Parku Ludowego w Miechowicach składało się z kilku segmentów. Były warsztaty sowich przypinek, linorytu i plastyczne dla najmłodszych. Karol Walas opowiedział dzieciom o sowach, a następnie zabrał je na nocny spacer pomiędzy okolicznym starodrzewem w poszukiwaniu bohaterów wieczoru.

Organizatorzy nie zapomnieli również o młodzieży i dorosłych. Dla nich wykład i nocne poszukiwania przygotował Witek Nocoń. Nie były to jedyne atrakcje czekające na uczestników, można było coś ugrillować, zjeść grochówkę i napić się ciepłej herbaty i kawy.

O sowach w Miechowicach

Organizatorami wydarzenia w Bytomiu byli Pałac w Miechowicach, Wydział Inżynierii Środowiska Urzędu Miejskiego w Bytomiu i Szkoła Podstawowa nr 33 w Bytomiu.

Warto podkreślić, że sowy objęte są ścisłą ochroną, a w całym kraju podejmowane są działania mające na celu powstrzymanie zmniejszania się liczebności tych nocnych łowców. Jednocześnie prowadzone są badania nad sowami, które nadal są najmniej znaną nam grupą ptaków.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również