Wiadomości z Bytomia

Tragiczna śmierć w Bytomiu. Mężczyzna został wciągnięty przez taśmociąg

  • Dodano: 2023-02-06 10:45, aktualizacja: 2023-02-06 12:30

W niedzielę, 5 lutego w jednym z zakładów pracy na terenie Bytomia doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Zginął pracownik koksowni przy ul. Konstytucji.

Tragedia w jednym z bytomskich zakładów pracy

Jak informuje Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Katowicach, do wypadku doszło w niedzielę, 5 lutego, około godz. 7.40. Miał on miał miejsce w Koksowni Bytom, zlokalizowanej przy ul. Konstytucji w Bytomiu. Jeden z pracujących tam mężczyzn został wciągnięty przez taśmociąg. W wyniku zdarzenia poniósł śmierć.

Mężczyzna, który zginął, miał zaledwie 23 lata

Oświadczenie w tej sprawie opublikował też zarząd koksowni Bytom.

W niedzielę, 5 lutego około godziny 7 rano, na terenie koksowni przy ul. Konstytucji 61 w Bytomiu, mężczyzna w wieku 23 lat został wciągnięty przez bęben zwrotny na przenośniku taśmowym do podawania mieszanki węglowej. Poniesione przez pracownika obrażenia okazały się śmiertelne. Na miejsce zostały wezwane służby ratownicze oraz policyjna grupa dochodzeniowo-śledcza pod nadzorem prokuratora. Trwa ustalanie szczegółowych przyczyn oraz przebiegu zdarzenia. Zarząd koksowni składa rodzinie i bliskim zmarłego wyrazy głębokiego współczucia. Rodzinie i bliskim, a także pracownikom zakładu zapewniono wsparcie psychologa - czytamy w oświadczeniu zarządu koksowni Bytom.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również