Wiadomości z Bytomia

[ZDJĘCIA] Kolędowali w sercu miasta

  • Dodano: 2022-12-23 06:45, aktualizacja: 2022-12-22 19:06

W centrum miasta znów rozbrzmiały kolędy i pastorałki, a wokół unosił się zapach świątecznego barszczu i pierników. Środowe /21 grudnia/ Bytomskie kolędowanie ze świątecznym barszczem przy ul. Gliwickiej, wprowadziło wszystkich w świąteczny nastrój.

- Cieszę się, że bytomianki i bytomianie przyjęli nasze zaproszenie i w ten szczególny czas mogliśmy być razem. Życzę, by pokój, radość i dobre zdrowie towarzyszyły wszystkim nie tylko w ten świąteczny czas, ale przez cały rok - mówił prezydent Mariusz Wołosz.

W przygotowanie miejskiej wigilii jak co roku zaangażował się personel działającego przy ul. Dworcowej Domu Pomocy Społecznej dla Dorosłych, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie oraz uczniowie Zespołu Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich.

Za nami Bytomskie Kolędowanie ze świątecznym barszczem

Na wszystkich, którzy przybyli na Bytomskie Kolędowanie czekał barszcz z uszkami i świąteczne słodkości. O artystyczną stronę przedsięwzięcia zadbali m.in. wychowankowie Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 i 2, zespół Miechowici oraz PSBand z Państwowych Szkół Budownictwa - Zespół Szkół. Swój wkład w oprawę wigilii w Bytomiu mieli też harcerze, którzy przekazali mieszkańcom Betlejemskie Światło Pokoju.

Kiermasz świąteczny

W rozstawionych na ul. Gliwickiej świątecznych kramach można było zaopatrzyć się w ręcznie malowane bombki i inne ozdoby choinkowe, przygotowane specjalnie na tę okazję przez bytomskie stowarzyszenia, podopiecznych warsztatów terapii zajęciowej oraz domu pomocy społecznej. W tym roku nie zabrakło też lokalnych przedsiębiorców, którzy przy ul. Gliwickiej polecali swoje wyroby.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również