Wiadomości z Bytomia

W świątecznym klimacie z PSBand

  • Dodano: 2022-12-23 06:30, aktualizacja: 2022-12-22 18:38

„To, co stało się” - to tytuł pastorałki, którą z okazji zbliżających się świąt nagrał zespół PSBand. W bożonarodzeniowym klipie udział wzięli młodzi instrumentaliści, utalentowane wokalnie uczennice „Budowlanki” orazŚ prezydent Mariusz Wołosz i jego zastępcy.

Bytomskie Szkoły Budownictwa - Zespół Szkół to - z oczywistych względów, nie licząc szkoły muzycznej - jedna z tych placówek, w której uczniowie w ramach zajęć pozalekcyjnych rozwijają swoje muzyczne talenty. A świąteczny czas co roku jest dla nich idealną okazją, by pokazać, co im w duszy gra.

To, co się stało

Świąteczne muzykowanie, to nie pierwszyzna „Budowlanki”, bo w ubiegłym roku swoją pastorałkę działający przy szkole zespół śpiewał wspólnie z nauczycielami.

- Tym razem postanowiliśmy zarejestrować nagranie, zapraszając do współpracy prezydenta Bytomia i jego zastępców - mówi Marek Romanowski, nauczyciel PSB, autor pastorałki, perkusista, który wraz z Michałem Hainderkiem i Romanem Pelką czuwał nad całością wykonania.

I tak w świątecznym klipie wystąpili: grający na gitarze akustycznej prezydent Mariusz Wołosz, na instrumentach perkusyjnych wiceprezydent Michał Bieda oraz Adam Fras grający na basie. Nie zabrakło też senator Haliny Biedy i oczywiście młodych wykonawców.

Zaskakiwać może też samo brzmienie szkolnej orkiestry, bo występująca od września pod nazwą PSBand to już coś więcej niż orkiestra dęta.

- Rozrywkowego charakteru dodało formacji wzbogacenie jej brzmienia o instrumenty elektryczne - mówi Marek Romanowski.  

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również