Wiadomości z Bytomia

Zakończył się remont pływalni w SP nr 54

  • Dodano: 2020-11-17 06:30, aktualizacja: 2020-11-16 18:52

Kolejna inwestycja sportowa w naszym mieście za nami. Za blisko 860 tys. zł przebudowana została wentylacja krytej pływalni w SP nr 54 w Miechowicach, a także wyremontowano szatnie, łaźnie oraz korytarze.

Inwestycja była możliwa dzięki dofinansowaniu m.in. z Ministerstwa Sportu

Roboty budowlane realizowane były w segmencie A budynku Szkoły Podstawowej nr 54 w Bytomiu-Miechowicach i obejmowały basen wraz z podbaseniem oraz szatnie, łaźnie i korytarze. Podczas prac wykonano nie tylko nową instalację wentylacji mechanicznej dla pomieszczenia basenu oraz szatni i łaźni, ale również w pomieszczeniu basenu wymieniono sufit podwieszany kasetonowy.

Warto dodać, że głównej inwestycji towarzyszyły prace w szatni i łaźni, gdzie wykonane zostały nowe instalacje elektryczne, wodne i kanalizacyjne, odtworzone zostały tynki, a ściany w części pokryto glazurą oraz pomalowano. Ponadto wykonano także posadzki z płytek gresowych oraz zabudowane zostały nowe urządzenia sanitarne: natryski, toalety i umywalki.

Nasze miasto na remont basenu pozyskało z Ministerstwa Sportu  w ramach Programu Sportowa Polska – edycja 2019 "Program rozwoju lokalnej infrastruktury sportowej" w kwocie ponad 415 tys. zł oraz z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości prawie 286 tys. zł. Pozostała kwota pochodziła z budżetu miasta.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również