Wiadomości z Bytomia

Będą kolejne prace przy naprawie trybuny na stadionie GKS Rozbark

  • Dodano: 2020-11-16 06:30, aktualizacja: 2020-11-15 16:18

Zakończyły się już prace związane z naprawą muru oporowego, a także wzmocnieniem konstrukcji zadaszenia trybuny na stadionie GKS Rozbark.

Roboty zostały 9 listopada odebrane, jednak to nie koniec remontu. Właśnie rozpoczął się kolejny etap związany z malowaniem i naprawą dachu trybuny 

Wciąż czekamy na decyzję z Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu przebudowy boiska treningowego.

Naprawa trybuny na stadionie GKS Rozbark przy ul. Tuwima realizowana jest w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego "Rozbark – nowoczesne, bezpieczne, pełnowymiarowe, oświetlone boisko ze sztuczną nawierzchnią na GKS Rozbark". W ramach przewidzianych prac wyłoniony w drodze przetargu wykonawca rozebrał, a następnie odtworzył mur oporowy trybuny, wyremontował strefę oparcia konstrukcji stalowej na fundamentach oraz zabezpieczył ją antykorozyjnie. Ponadto konstrukcja zadaszenia została oczyszczona i pomalowana, schody wraz z balustradą od strony boiska treningowego przeszły remont, zaś skarpę wyprofilowano.

Po zakończeniu i odebraniu prac, wykonawca przystąpił do realizacji kolejnego etapu modernizacji trybuny, w ramach którego naprawione i pomalowane zostanie zadaszenie trybuny, a także odświeżony będzie napis "GKS Rozbark", znajdujący się na zadaszeniu trybuny.

Naprawa trybuny stadionu GKS Rozbark jest konieczna, aby móc zrealizować kolejny etap inwestycji, czyli przebudowę boiska treningowego na stadionie

Wynika to przede wszystkim z decyzji Powiatowego Inspektora Nadzoru Budowlanego, który nakazał prace remontowe trybuny ze względu na pogarszający się stan obiektu oraz bezpieczeństwo przebywających tam kibiców. Tym samym zanim rozpoczęły się przygotowania do ogłoszenia przetargu konieczne było wykonanie ekspertyzy technicznej trybuny głównej oraz określenia niezbędnych napraw na obiekcie.

Koszt wszystkich prac wraz z ekspertyzą techniczną wyniesie 425 tys. zł (35 tys. zł to koszty, które poniesie klub GKS "Rozbark").

Wciąż czekamy na decyzję z Ministerstwa Sportu o dofinansowaniu przebudowy boiska treningowego – od tej decyzji uzależniony jest dalszy postęp prac na stadionie GKS Rozbark.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również