Wiadomości z Bytomia

Drugi etap konsultacji społecznych ul. Mickiewicza

  • Dodano: 2020-11-16 07:00, aktualizacja: 2020-11-15 16:26

Do 17 listopada można zgłaszać swoje uwagi i sugestie do projektów zagospodarowania poszczególnych obszarów, dotyczących rewitalizacji ulicy Mickiewicza.

Podczas pierwszego etapu konsultacji uczestnicy mieli okazję przemierzyć ul. Mickiewicza i tamtejsze okolice położone w obszarze rewitalizacji. Obecnie, ze względu na sytuację epidemiczną zdecydowano, że konsultacje przeprowadzone zostaną internetowo.

Swoje propozycje zmian do przedstawionych podczas wrześniowych konsultacji projektów zagospodarowania terenów, można wysyłać na adres: dti@mzdim.bytom.pl do wtorku, 17 listopada do godziny 18.00.

- Liczymy liczy na to, że mimo zmiany formy konsultacji, zaangażowanie mieszkańców ul. Mickiewicza i okolic w działania na rzecz poprawy tej części Śródmieścia nie straci swojej mocy - mówi prezydent Mariusz Wołosz.

Przypomnijmy, że w ramach projektu Rewitalizacja podobszaru 13 w Bytomiu - okolice ulicy Mickiewicza, remontu doczekają się budynki wspólnot mieszkaniowych, chodniki, a także zagospodarowane zostaną tamtejsze podwórka i zieleńce. Projekt podzielono na poszczególne obszary.
 

  • W Obszarze 1 obejmującym ul. Mickiewicza od ul. Prusa do ul. Powstańców Śląskich, zaproponowano  przebudowę zieleńców, uzupełnienie przestrzeni o żywopłoty oraz donice z bylinami, które mieszańcy sami mogliby pielęgnować, a także  poszerzenie dojść do miejsc parkingowych.
  • W Obszarze 2  w podwórku ul. Mickiewicza 21- 23 sugerowano nowe nasadzenia,  donice z zielenią, naprawę nawierzchni, postawienie wiaty rowerowej , oraz poszerzenie dojść do miejsc parkingowych.
  • Ciekawie prezentuje się zagospodarowanie Obszaru 3, gdzie od strony ul. Orląt Lwowskich ma powstać ogród społeczny. Mówiono o potrzebie wytyczenia tam nowego chodnika, zainstalowanie nowych ławek. oświetlenia i monitoringu. Będzie to też dobre miejsce do założenia łąki kwietnej.
  • W Obszarze 4a przy ul. Orląt Lwowskich od ul. Kossaka do pl. Słowiańskiego (strona południowa), zaplanowano przebudowę chodników, podobnie jak w Obszarze 4b  przy ul. Mickiewicza, od ul. Powstańców Śląskich do ul. Białego. Z kolei rewitalizację zieleni poprzez nowe nasadzenia, założenie łąki kwietnej i modernizację małej architektury zaplanowano w Obszarze 5 obejmującym ul. Orląt Lwowskich od ul. Mickiewicza do pl. Słowiańskiego (strona północna).

 
Warto wspomnieć, że przedmiotem projektu jest też remont części wspólnych budynków wspólnot mieszkaniowych przy Mickiewicza 5, 10, 11/Orląt Lwowskich 7, Mickiewicza 12, 16, 18/Orląt Lwowskich 5a, Mickiewicza 19, 21, 23, 38/ Powstańców Śląskich 5 (w tym takich jak: klatki schodowe, elewacje, dachy, instalacje, stolarka, bramy wjazdowe na podwórka), a także zagospodarowanie przestrzeni: przynależnych do poszczególnych wspólnot mieszkaniowych przy ul. Mickiewicza, Orląt Lwowskich i Powstańców Śląskich. Dodatkowo w jednym z lokali zostanie utworzona świetlica, a do utrzymania zieleni zapewniony będzie system retencji wody deszczowej.

Drugi etap konsultacji społecznych ul. Mickiewicza

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.