Wiadomości z Bytomia

Zakończył się konkurs fotograficzny „Jesteśmy u podszewki rzeczy”

  • Dodano: 2022-12-08 11:00

Obchody Roku Brunona Schulza w Bytomiu powoli dobiegają końca. W ich ramach rozstrzygnięty został konkurs fotograficzny „Jesteśmy u podszewki rzeczy”, który zainaugurował program obchodów w Bytomiu.

Konkurs był inspirowany konkretnymi cytatami, fragmentami prozy B. Schulza. Zadanie konkursowe polegało na przekładzie fragmentu z opowiadań Brunona Schulza na samodzielnie wykonaną fotografię, której inspiracją będzie wybrany cytat.

Laureaci konkursu

I miejsce: Julia Glinka za zdjęcie do cytatu „Miasto nasze popadało coraz bardziej w chroniczną szarość zmierzchu” (opowiadanie „Nawiedzenie”)

julia glinka

II miejsce: Rafał Wypukoł za zdjęcie do cytatu: „Jesteśmy po drugiej stronie, jesteśmy u podszewki rzeczy” (opowiadanie „Wiosna”)

rafal wypuko

III miejsce: Amelia Hilaszek za zdjęcie do cytatu: Wtedy świat nieruchomiał, na chwilę stawał bez tchu, olśniony” (opowiadanie „Wiosna”)

amelia hilaszek

Wyróżnienie: Kinga Gawenda za zdjęcie do cytatu: „Szary i pusty wtorek, dzień bez tradycji i bez twarzy” (opowiadanie „Manekiny”)

kinga gawenda

W Teatrze Rozbark odbyła się uroczystość rozdania nagród przez organizatora konkursu: Ogólnokształcącą Szkołę Baletową im. L. Różyckiego w Bytomiu. Wręczyli je przedstawiciel szkoły Alicja Sacha oraz naczelnik Wydziału Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu Krystyna Jankowiak-Markwica.

Uczniowie otrzymali dyplomy oraz podarunkowe bony ufundowane przez Prezydenta Bytomia, a wcześniej mieli okazję wziąć udział w wycieczce do Senatu RP, który to wyjazd zorganizowała senator Halina Bieda, w ramach patronatu nad obchodami Roku Schulza. Senat RP uchwalił Rok 2022 Rokiem Brunona Schulza.

Patronat nad wszystkimi wydarzeniami, które miały miejsce w  bieżącym roku, a było ich  ponad 20 w Bytomiu  objęli również Prezydent Bytomia Mariusz Wołosz i Mer Drohobycza Taras Kuczma.

Uczestnicy uroczystości mieli okazję zobaczyć wystawę "Akwarelowy Drohobycz" i zostali również zaproszeni do Muzeum Górnośląskiego na wystawę „Schulz wg The Krasnals. IGNORABIMUS. By nikt nie porywał się na odgadywanie zamiarów boskich”, która będzie dostępna i czynna jeszcze do końca grudnia.

konkurs fotograficzny bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również