Wiadomości z Bytomia

Wiceprezydent Michał Bieda o transformacji terenów poprzemysłowych w Bytomiu

  • Dodano: 2021-03-03 06:30, aktualizacja: 2021-03-02 20:06

W naszym mieście na terenach poprzemysłowych powstaje infrastruktura kulturalna, sportowa, biznesowa. Podczas wizyty studyjnej on-line mówił o tym wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Od 25 lutego do 3 marca prowadzone są wizyty studyjne on-line w ramach projektu "Dzielenie się wiedzą o procesie transformacji regionów węglowych - wizyty studyjne w polskich regionach górniczych interesariuszy z Ukrainy" prowadzonego przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

Jeden z tematów poświęcony był zmianom, jakie zachodzą w trzech śląskich miastach - w tym w Bytomiu. Podczas wtorkowego panelu pn. "Transformacja szansą na wzrost innowacyjności i atrakcyjności regionu - doświadczenia Katowic, Bytomia, Zabrza", wiceprezydent Michał Bieda przedstawił rolę samorządu w transformacji terenów poprzemysłowych na przykładach z Bytomia. Podczas prezentacji pokazał, jak przebiega w mieście proces rewitalizacji.

Teatr, centrum i strefa

Na terenach po byłej Kopani Węgla Kamiennego "Rozbark" powstał między innymi Teatr Rozbark z salą widowiskową. Na tym terenie są realizowane także trzy projekty klubu sportowego Skarpa w zakresie utworzenia unikatowego w skali kraju Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Na terenach poprzemysłowych tworzone są również strefy aktywności inwestycyjnej. W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bytomiu między innymi belgijska firma Epco wybudowała halę produkcyjno-magazynową opartą na najnowocześniejszych technologiach. Firma produkuje panele do bram segmentowych i ogrodzenia przemysłowe.

Wsparcie transformacji

Projekt "Dzielenie się wiedzą o procesie transformacji regionów węglowych - wizyty studyjne w polskich regionach górniczych interesariuszy z Ukrainy" jest realizowany w ramach Platformy na rzecz Wsparcia Transformacji Regionów Węglowych na Bałkanach Zachodnich i Ukrainie we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bankiem Światowym oraz Komisją Europejską.

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.