Wiadomości z Bytomia

Wiceprezydent Michał Bieda o transformacji terenów poprzemysłowych w Bytomiu

  • Dodano: 2021-03-03 06:30, aktualizacja: 2021-03-02 20:06

W naszym mieście na terenach poprzemysłowych powstaje infrastruktura kulturalna, sportowa, biznesowa. Podczas wizyty studyjnej on-line mówił o tym wiceprezydent Bytomia Michał Bieda.

Od 25 lutego do 3 marca prowadzone są wizyty studyjne on-line w ramach projektu "Dzielenie się wiedzą o procesie transformacji regionów węglowych - wizyty studyjne w polskich regionach górniczych interesariuszy z Ukrainy" prowadzonego przez Instytut Ekologii Terenów Uprzemysłowionych.

Jeden z tematów poświęcony był zmianom, jakie zachodzą w trzech śląskich miastach - w tym w Bytomiu. Podczas wtorkowego panelu pn. "Transformacja szansą na wzrost innowacyjności i atrakcyjności regionu - doświadczenia Katowic, Bytomia, Zabrza", wiceprezydent Michał Bieda przedstawił rolę samorządu w transformacji terenów poprzemysłowych na przykładach z Bytomia. Podczas prezentacji pokazał, jak przebiega w mieście proces rewitalizacji.

Teatr, centrum i strefa

Na terenach po byłej Kopani Węgla Kamiennego "Rozbark" powstał między innymi Teatr Rozbark z salą widowiskową. Na tym terenie są realizowane także trzy projekty klubu sportowego Skarpa w zakresie utworzenia unikatowego w skali kraju Centrum Sportów Wspinaczkowych i Siłowych. Na terenach poprzemysłowych tworzone są również strefy aktywności inwestycyjnej. W Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Bytomiu między innymi belgijska firma Epco wybudowała halę produkcyjno-magazynową opartą na najnowocześniejszych technologiach. Firma produkuje panele do bram segmentowych i ogrodzenia przemysłowe.

Wsparcie transformacji

Projekt "Dzielenie się wiedzą o procesie transformacji regionów węglowych - wizyty studyjne w polskich regionach górniczych interesariuszy z Ukrainy" jest realizowany w ramach Platformy na rzecz Wsparcia Transformacji Regionów Węglowych na Bałkanach Zachodnich i Ukrainie we współpracy z Narodowym Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Bankiem Światowym oraz Komisją Europejską.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również