Wiadomości z Bytomia

Informacja sanepidu: aplikacja STOP COVID

  • Dodano: 2021-03-02 06:30, aktualizacja: 2021-03-01 20:21

Aplikacja to obok noszenia maseczki, zachowywania dystansu i dbania o higienę, kolejny element ochrony przed koronawirusem. Służby sanitarne zachęcają do jej zainstalowania.

STOP COVID ProteGo Safe to aplikacja, która skutecznie pomaga w ograniczaniu rozprzestrzeniania się koronawirusa

Jak informują twórcy aplikacji, działa w oparciu o technologię Bluetooth, co ważne - nie korzysta z żadnych danych użytkowników.

Bezpieczna i dobrowolna

Jak pokazują badania, skuteczna izolacja zakażonych oraz wykorzystanie aplikacji typu exposure notification (tego typu aplikacją jest STOP COVID) mogą znacząco zredukować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa. Dlatego Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu zachęca do ściągnięcia aplikacji i jej uruchomienia.

Ważne powiadomienia

Aplikacja monitoruje nasze otoczenie w poszukiwaniu innych urządzeń, na których jest zainstalowana. "Zapamiętuje" każde spotkanie, które trwało więcej niż 15 minut i odbyło się w odległości poniżej 2 metrów. Jeśli któryś z użytkowników zachoruje - pozostali, z którymi miał kontakt w ciągu ostatnich 14 dni, otrzymają powiadomienie. Dzięki temu będą mogli ochronić siebie i innych.

Więcej informacji https://www.gov.pl/web/protegosafe.

Informacja sanepidu: aplikacja STOP COVID

Zobacz także

Komentarze (1)    dodaj »

  • zatroskany obyfatel

    Zainstalujcie sobie kołki w czterech literach. Kiedy zaczniecie odpowiadać za próby karania ludzi na podstawie nie legalnych rozporządzeń? Ile spraw przegraliście, nie wstyd wam atakować Polaków? W covidzie to najbardziej niebezpieczny jest zomowiec i urzedas z sanepiku którzy mają być batem na Polaka.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.