Policjanci z Bytomia zatrzymali 28-letniego mężczyznę, podejrzanego o kradzież rozbójniczą w jednym ze sklepów. Sprawca, po kradzieży alkoholu i artykułów spożywczych użył przemocy wobec ochroniarza, a także wobec interweniującego świadka zdarzenia. Kolejnego dnia rano był już w rękach kryminalnych.
Kradzież rozbójnicza w bytomskim sklepie
W dniu 13 października br. około godziny 20:30 do bytomskiej jednostki wpłynęło zgłoszenie. W jednym ze sklepów mieszczących się w Bytomiu — Szombierkach miało dojść do kradzieży. Sprawca dokonał zaboru artykułów spożywczych, a następnie w celu utrzymania się w ich posiadaniu użył przemocy wobec 22-letniego pracownika ochrony oraz wobec 45-letniego klienta sklepu, który był świadkiem zdarzenia i próbował pomóc interweniującemu ochroniarzowi.
Mężczyzna opuścił sklep, a następnie oddalił się wraz ze swym „łupem”. Na miejsce przybyli policjanci oraz zespół Pogotowia Ratunkowego.
Zatrzymanie i konsekwencje prawne
Bytomscy kryminalni przeprowadzili ustalenia i wykonali szereg czynności, które doprowadziły do zatrzymania sprawcy już kolejnego dnia rano. 28-latek został zatrzymany w jednym z mieszkań znajdujących się na terenie naszego miasta. Zatrzymany spędził noc w policyjnym areszcie, a następnie został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Bytomiu. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Zgodnie z kodeksem karnym, 28-latkowi grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Ta kwestia natomiast pozostaje już w decyzji sądu.