Wiadomości z Bytomia

W Bytomiu stanęły nowe tablice informacyjne

  • Dodano: 2020-09-07 08:30, aktualizacja: 2020-09-07 12:18

Zakończył się montaż nowych tablic informacyjnych na bytomskich placach i skwerach. To już kolejne po nasadzeniach czy malowaniu ulicznych barier działania Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów, które poprawiają estetykę miasta.

Tablice, które można spotkać na bytomskich placach i skwerach, informują mieszkańców nie tylko o historii miejsc, ale też o patronach, których imiona nosi wiele przestrzeni w Bytomiu. Zarówno dla mieszkańców, jak i turystów odwiedzających nasze miasto to sposób, by dowiedzieć się więcej o bogatej historii Bytomia. Z czasem, wiele tablic zamiast informować, straszyło swoim wyglądem. Część z nich została zniszczona, pozostałe przez lata wyblakły i stały się nieczytelne.

Wymieniliśmy tablice, które w większości zostały zdewastowane. Oprócz tych połamanych i zniszczonych przez wandali, wymieniliśmy także te, które już wyblakły i wyglądały nieestetycznie – mówi Anna Bulanda, dyrektor ds. zieleni Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Nowe tablice pojawiły się w Parku Miejskim oraz na placach: Sikorskiego, Targalskiego, Rodła, Szalonka, Grunwaldzkim, Hiolskiego oraz Karin Stanek. Odnowione zostały też tablice na skwerach: przy ul. Wrocławskiej (w miejscu dawnego cmentarza ewangelickiego), Ojca Adama Wiktora (w tej lokalizacji także pojawiła się nowa tablica informacyjna o historycznym Kleinfeldzie).

Estetyczniej jest także przy ul. ks. Pawła Krafczyka oraz na skwerach: Odlanickiej-Poczobutt, Leopolda Kobierskiego, Ofiar Tragedii Górnośląskiej, Bonczola i Józefa Larischa. Nowa tablica stanęła też w Żabich Dołach. Odświeżone zostały też metalowe ramy, które wymagały wyczyszczenia, konserwacji i nowej warstwy farby. Łączny koszt wymiany tablic, to ponad 14 tys. zł.

W Bytomiu stanęły nowe tablice informacyjne

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.