Wiadomości z Bytomia

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny już w ten weekend. Jakie atrakcje czekają mieszkańców?

  • Dodano: 2019-08-30 08:00, aktualizacja: 2019-08-30 08:16

Warsztaty kowalskie, garncarskie i moc walk rycerskich – to tylko część atrakcji VI Bytomskiego Jarmarku Średniowiecznego, który w najbliższy weekend (31 sierpnia - 1 września) zamieni Park Miejski w średniowieczną osadę. 

Lśniące zbroje, szczęk oręża i jarmarczny gwar – to atrybuty imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Do stworzenia niepowtarzalnego klimatu prastarej osady zadbają Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” oraz rycerze z całej Polski. 

Na widzów czeka szereg widowiskowych konkurencji, w których zmierzą swe siły najlepsi łuczniczy i rycerze z całego kraju. W programie między innymi: pojedynki na miecz długi, pojedynki na miecz i tarcze oraz pełnokontaktowe Walki Drużyn Rycerskich - starcia z użyciem różnorodnej broni dla najwaleczniejszych. Nie zabraknie także pokazowej bitwy, podczas której zostaną wytoczone ciężkie działa artyleryjskie - a wydarzenie to nawiązywać będzie do roku 1430, kiedy to pod murami Bytomia odbyły się walki z husytami. 

Tego dnia do  Bytomia zjadą zdobywcy medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny to także sporo atrakcji dla całych rodzin m.in.  pokaz z żywym ogniem Fire Show, spektakl średniowieczny  "Za siedmioma wiekami" w wykonaniu Teatru "Trójkąt" oraz koncert muzyki dawnej i występ zespołu Castle Dreams - duetu wykonującego muzykę rockową z elementami folku. 

W programie imprezy przewidziano pokaz sokolniczy oraz pokaz jazdy konnej. Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, stoiska rzemieślników, co roku licznie odwiedzane przez dzieci za sprawą codziennych warsztatów: garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy.

Sobotnie (31 sierpnia) atrakcje rozpoczną się o 13.00 i potrwają do 22.00. W niedzielę (1 września) średniowieczna osada zaprasza w swe progi od 12.00 do 16.00. Szczegółowy program można znaleźć na: www.becek.pl. 

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz.

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny już w ten weekend. Jakie atrakcje czekają mieszkańców?

Zobacz także

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.