Wiadomości z Bytomia

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny już w ten weekend. Jakie atrakcje czekają mieszkańców?

  • Dodano: 2019-08-30 08:00, aktualizacja: 2019-08-30 08:16

Warsztaty kowalskie, garncarskie i moc walk rycerskich – to tylko część atrakcji VI Bytomskiego Jarmarku Średniowiecznego, który w najbliższy weekend (31 sierpnia - 1 września) zamieni Park Miejski w średniowieczną osadę. 

Lśniące zbroje, szczęk oręża i jarmarczny gwar – to atrybuty imprezy, która z roku na rok przyciąga coraz więcej zainteresowanych. Do stworzenia niepowtarzalnego klimatu prastarej osady zadbają Bytomskie Stowarzyszenie Rekonstrukcji Historycznej „Leo Corde” oraz rycerze z całej Polski. 

Na widzów czeka szereg widowiskowych konkurencji, w których zmierzą swe siły najlepsi łuczniczy i rycerze z całego kraju. W programie między innymi: pojedynki na miecz długi, pojedynki na miecz i tarcze oraz pełnokontaktowe Walki Drużyn Rycerskich - starcia z użyciem różnorodnej broni dla najwaleczniejszych. Nie zabraknie także pokazowej bitwy, podczas której zostaną wytoczone ciężkie działa artyleryjskie - a wydarzenie to nawiązywać będzie do roku 1430, kiedy to pod murami Bytomia odbyły się walki z husytami. 

Tego dnia do  Bytomia zjadą zdobywcy medali na turniejach rangi Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny to także sporo atrakcji dla całych rodzin m.in.  pokaz z żywym ogniem Fire Show, spektakl średniowieczny  "Za siedmioma wiekami" w wykonaniu Teatru "Trójkąt" oraz koncert muzyki dawnej i występ zespołu Castle Dreams - duetu wykonującego muzykę rockową z elementami folku. 

W programie imprezy przewidziano pokaz sokolniczy oraz pokaz jazdy konnej. Jarmark to także obóz rycerski, historyczne namioty i kramy, które oferować będą typowe średniowieczne wyroby i potrawy, stoiska rzemieślników, co roku licznie odwiedzane przez dzieci za sprawą codziennych warsztatów: garncarskich, kowalskich, szycia szmacianych lalek, a nawet dojenia krowy.

Sobotnie (31 sierpnia) atrakcje rozpoczną się o 13.00 i potrwają do 22.00. W niedzielę (1 września) średniowieczna osada zaprasza w swe progi od 12.00 do 16.00. Szczegółowy program można znaleźć na: www.becek.pl. 

Patronat honorowy nad imprezą objął prezydent Mariusz Wołosz.

VI Bytomski Jarmark Średniowieczny już w ten weekend. Jakie atrakcje czekają mieszkańców?

Zobacz także

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.