Wiadomości z Bytomia

Uwaga mieszkańcy ul. Dworcowej. Od 15 marca rozpocznie się przebudowa gazociągu

  • Dodano: 2021-03-15 06:30, aktualizacja: 2021-03-14 18:03

Od dziś, 15 marca mieszkańców ulicy Dworcowej czekają utrudnienia związane z przebudową gazociągu niskiego ciśnienia.

Roboty podzielone zostaną na kilkanaście etapów i będą prowadzone od strony budynków nieparzystych. Planowany termin zakończenia prac to połowa maja br.

Ulica Dworcowa ma zostać gruntowanie zrewitalizowana. W ramach projektu, przebudowy doczeka się cała ulica a w 11 kamienicach wyremontowane zostaną m.in. dachy, elewacje i klatki schodowe. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowa, instalacje elektryczne oraz teletechniczne. Obecnie w Urzędzie Marszałkowskim trwa weryfikacja wniosku złożonego z ramienia Gminy Bytom przez lidera projektu - spółkę ZBM-TBS Sp. z.o.o. W kwietniu Miejski Zarząd Dróg i Mostów uruchomi przetarg na wyłonienie wykonawcy robót, z którym zostanie podpisana umowa, po przyznaniu dofinansowania. Zanim jednak rozpoczną się prace rewitalizacyjne, do prac związanych z przebudową gazociągu przystąpi Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo.

Przebudowa gazociągu przed rozpoczęciem prac drogowych

Pierwsze prace rozpoczną się już 15 marca od strony placu Michała Wolskiego i będą prowadzone w kierunku placu Kościuszki, gdzie powinny zakończyć się zgodnie z przedstawionym harmonogramem około 15 maja. Firma realizująca prace podzieliła przebudowę całego gazociągu na 13 odcinków, które będą sukcesywnie wymieniane. Wykop na trasie gazociągu będzie zasypywany po zakończeniu każdego etapu, tak aby zapewnić komunikację pieszą i samochodową. Ze względu na stosowaną technologię i logistykę prowadzonych robót, prace związane z przebudową gazociągu muszą zostać zrealizowane przed rozpoczęciem prac drogowych.

Wymiana gazociągu w ulicy Dworcowej na odcinku ponad 700 metrów, zrealizowana będzie przed innymi robotami także dlatego, aby zapewnić możliwość poruszania się pieszym po ul. Dworcowej. Równoległe prowadzenie prac ziemnych przez kilku wykonawców mogłoby doprowadzić do nadmiernych utrudnień dla mieszkańców.

Nawierzchnia po zakończeniu robót zostanie odtworzona. O każdym z etapów prac budowlanych wykonawca będzie informował lokatorów budynków przed wejściem na dany odcinek robót ziemnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również