Wiadomości z Bytomia

Ruszył montaż krzesełek w nowej hali lodowiska

  • Dodano: 2021-03-12 07:00, aktualizacja: 2021-03-11 20:27

Trwająca budowa lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 dobiega powoli końca. Wykonawca rozpoczął właśnie montaż krzesełek na trybunach lodowiska.

Przypomnijmy, że ich układ wybrali bytomianie w internetowym plebiscycie

Warto podkreślić, że wykonawca lodowiska - Konsorcjum Firm: Meritum Grupa Budowlana z Krakowa i Przedsiębiorstwo Produkcyjno i Usługowe "Concret" z Tychów - cały czas prowadzi intensywne prace budowlane, a jedną z nich jest montaż krzesełek na trybunach. Do tej pory udało się zamontować około 30% krzesełek na trybunach. Ich montaż cały czas trwa, a już wkrótce wykonawca przystąpi także do montażu elewacji budynku z wizerunkiem hokeisty.

Przypomnijmy, że budowa nowej hali lodowiska przy ul. Pułaskiego 71 to jedna z najważniejszych w ostatnich latach inwestycji sportowych realizowanych w Bytomiu, na której skorzystają wszyscy mieszkańcy naszego miasta. Nowoczesny obiekt będzie kosztował ok. 42 mln zł, z czego aż 15 mln to dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki, jakie pozyskało nasze miasto, a oddany do użytku zostanie już w tym roku.

Główna konstrukcja nośna hali wykonana będzie w technologii żelbetowej monolitycznej, natomiast konstrukcja dachu wsparta na drewnianych dźwigarach

Warto podkreślić, że budynek administracyjny zostanie wkomponowany w nowy obiekt i będzie stanowić z nim jedną całość, a ponadto w hali powstanie zaplecze szatniowe dla drużyn gospodarzy i gości. Nowa hala lodowiska pomieści ponad 1400 widzów.

Hala przy Pułaskiego będzie spełniała także wymogi bezpieczeństwa. Oprócz monitoringu i pomieszczeń dla służb odpowiedzialnych za utrzymanie bezpieczeństwa w hali, zaplanowano również lokale dla policji i straży pożarnej w bezpośrednim sąsiedztwie koordynatora ds. bezpieczeństwa. Przed budynkiem lodowiska powstanie około 120 miejsc parkingowych dla samochodów osobowych oraz autokarów, nowe dojazdy, układ dróg wewnętrznych wokół hali oraz plac manewrowy pełniący funkcję drogi pożarowej.

Komentarze (1)    dodaj »

  • edzio

    najwieksze bezrobocie w polsce a oni lodowiska buduja mlodzi wyjezdzaja z tej pipiduwy

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również