Wiadomości z Bytomia

Uwaga kierowcy! Ruszają prace na ul. Narutowicza w Stroszku

  • Dodano: 2020-08-19 09:00

5 etapów przebudowy 700-metrowego odcinka jezdni, nowa droga rowerowa, elementy uspokojenia ruchu, przebudowa chodnika, nowe nasadzenia drzew i krzewów. We wtorek, 18 sierpnia ruszyła przebudowa ul. Narutowicza. Kierowców czekają utrudnienia drogowe.

Ulica Narutowicza to jedna z głównych dróg w Bytomiu-Stroszku łącząca ul. Wojciechowskiego z ul. Strzelców Bytomskich. Dzięki pozyskaniu przez nasze miasto środków z Funduszu Dróg Samorządowych, inwestycja jeszcze w tym roku zostanie zrealizowana. Jej koszt to 1 029 507 zł, z czego aż 75% stanowi właśnie dofinansowanie z FDS.

Od wtorku, 18 sierpnia wykonawca inwestycji – firma Berger Bau Polska Sp. z o.o. rozpoczyna prace drogowe, które podzielone zostaną na 5 etapów. W każdym z etapów ulica Narutowicza będzie drogą jednokierunkową od ul. Wojciechowskiego w kierunku ul. Strzelców Bytomskich do zjazdów na tereny Parku Handlowego Bytom-Stroszek, do których zapewniony będzie dojazd również od strony ul. Strzelców Bytomskich. Trasa objazdu do ul. Narutowicza na czas trwania wszystkich etapów będzie prowadzona ulicami Strzelców Bytomskich i Wojciechowskiego.

W I etapie wykonawca będzie prowadził prace po lewej stronie jezdni w kierunku od ul. Wojciechowskiego do ul. Strzelców Bytomskich. Podczas robót wykonane zostaną prace związane z budową drogi rowerowej oraz pracami brukarskimi w zakresie poszerzenia istniejącego chodnika. Jednocześnie realizowane będą prace związane z wymianą krawężników oraz nawierzchni jezdni.

Prosimy o zachowanie ostrożności i o stosowanie się do zmienionej organizacji ruchu. O zmianach w tymczasowej organizacji ruchu będziemy informować w kolejnych komunikatach.

Mapa - Wydział Geodezji Urzędu Miejskiego w Bytomiu

Uwaga kierowcy! Ruszają prace na ul. Narutowicza w Stroszku


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również