Wiadomości z Bytomia

Becek zaprasza na Letnie ParkoGranie

  • Dodano: 2020-08-19 08:45, aktualizacja: 2020-08-19 08:59

Górnicza Orkiestra Dęta Bytom oraz Maes-Trio, zespół, który od prawie dwóch dekad zachwyca melomanów indywidualnym stylem i zróżnicowanym repertuarem - od baroku po współczesność, wystąpią 29 sierpnia o 17.00 w ramach Letniego ParkoGrania w Parku Miejskim.

Scenerią, w której popłynie muzyka będą okolice Stawu Północnego (od strony ul. Olimpijskiej), gdzie wystąpi obchodząca w tym roku 100-lecie istnienia Górnicza Orkiestra Dęta Bytom im. Józefa Słodczyka. Znana i uwielbiana przez publiczność formacja jest jedną z niewielu na Śląsku, która kontynuuje swą działalność po zamknięciu kopalni. Wywodzi się z Miechowic, ale przez lata dołączali do niej muzycy grający w zespołach przy innych zakładach górniczych, a także tych niezwiązanych branżą wydobywczą. Od lat jest też miejscem spotkań pokoleń, gdyż grają w niej zarówno młodzi instrumentaliści, jak i seniorzy.

Gratką dla melomanów będzie występ Maes-Trio, zespołu, któregpo repertuar obejmuje setki utworów i jest bardzo zróżnicowany - od muzyki barokowej do współczesnej. Zespół występujący w oryginalnym, rzadko spotykanym składzie instrumentalnym: fortepian – skrzypce – klarnet, swoją działalność koncertową rozpoczął w 2001 roku. Trio tworzą: pianistka, założycielka tria Marzena Mikuła Drabek, Jacek Gros (skrzypce), Dariusz Kasperek (klarnet).

Koncert poprowadzi Jacek Woleński, konferansjer, dziennikarz muzyczny, niestrudzony popularyzator muzyki. Wstęp na koncert jest wolny. Wejściówka do strefy z miejscami siedzącymi kosztuje 2 zł.

Becek zaprasza na Letnie ParkoGranie


Źródło: UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również