Wiadomości z Bytomia

Uwaga kierowcy - śliskie drogi!

  • Dodano: 2021-12-10 07:00, aktualizacja: 2021-12-09 22:23

Padający śnieg, deszcz ze śniegiem albo zamarzająca mżawka mogą stwarzać duże utrudnienia na drodze. W takich warunkach kierujący pojazdem obowiązany jest zachować szczególną ostrożność.

Policja apeluje o ostrożność i dostosowanie prędkości do warunków pogodowych!

Apeluje się do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności. W ostatnim czasie nawet kilka razy w ciągu dnia zmieniają się warunki atmosferyczne i to, do czego byliśmy dotychczas przyzwyczajeni, czyli sucha nawierzchnia i dobra widoczność, minęło na jakiś czas. Zimowa aura i pogarszające się warunki na drogach mogą stworzyć wiele zagrożeń, na które kierowcy nie zawsze są przygotowani. Użytkownicy dróg muszą mieć świadomość, że w tym okresie na jezdni będzie bardziej ślisko. Dlatego konieczna jest wymiana opon z letnich na zimowe. „Zimówki” nie służą tylko do jazdy po śniegu.

Skład chemiczny gumy stosowanej w ogumieniu zimowym, o wiele lepiej sprawdza się w jeździe na mokrej i zmarzniętej nawierzchni. Przy niskich temperaturach opony letnie stają się twarde, co bezpośrednio wpływa na przyczepność, a przez to na wydłużenie drogi hamowania. Pamiętajmy również o dostosowaniu prędkości samochodu do warunków panujących na drodze! To właśnie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i niewystarczająca odległość pomiędzy pojazdami są powodem powstawania największej ilości poważnych zdarzeń drogowych. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i przewożonych pasażerów!

Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również