Wiadomości z Bytomia

Uczniowie I LO realizują projekt, zachęcający do nauki fizyki

  • Dodano: 2022-04-01 06:30, aktualizacja: 2022-03-31 20:18

W ramach projektu "The light side of physics" młodzi bytomianie przeprowadzają warsztaty w szkołach i zachęcają młodzież do nauki przedmiotów ścisłych, zwłaszcza fizyki.

Projekt uczniów liceum

Uczniowie klasy 2D (politechnicznej) I Liceum Ogólnokształcące im. Jana Smolenia w Bytomiu biorą udział w olimpiadzie „Zwolnieni z teorii”. W jej ramach realizują projekt „The light side of physics”.

"Przeprowadzamy warsztaty w szkołach. Na każdym spotkaniu z uczniami klas 4-8 spędzaliśmy miło czas, odkrywając tajniki fizyki. W sposób przystępny dla naszej młodej grupy odbiorców pokazaliśmy, jak z fizyki można czerpać wiedzę i zabawę jednocześnie. Niestety, dla dużej części młodzieży fizyka kojarzy się tylko z „czarną magią”. My jednak chcieliśmy wraz z tą młodzieżą odkryć świat fizyki na nowo, z troszkę lepszej perspektywy” - informują uczniowie.

Partnerami projektu są: Wydział Inżynierii Materiałowej Politechniki Śląskiej, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego oraz Wydział Mechaniczno-Technologiczny Politechniki Śląskiej.

Uczniowie I LO realizują projekt, zachęcający do nauki fizyki / fot. UM Bytom

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również