Wiadomości z Bytomia

Trwa zbiórka na leczenie Amelii. Dziewczynka zmaga się z wrodzoną wadą ręki

  • Dodano: 2023-10-05 12:30

Dziesięcioletnia Amelia Chlapik zmaga się z wrodzoną wadą ręki. Trwa zbiórka na operację. Czasu pozostało już bardzo mało, bo zabieg planowany jest na grudzień tego roku.

Amelia urodziła się w zamartwicy urodzeniowej, bardzo ciężkim stanie, jako skrajny wcześniak, ważąc niecały kilogram. Na początek swojego życia otrzymała 0/1 punkt w skali Apgara. Swoje pierwsze pół roku spędziła pod respiratorem, walcząc o każdy oddech. Od samego początku Amelia dzielnie walczyła o swoje życie, a jej rodzice i lekarze razem z nią. Od samego początku jest pod stałą opieką specjalistów, rehabilitantów i terapeutów. Każdy dzień to ciężka praca Amelii.

Amelia urodziła się z wrodzoną wadą ręki, jest już po jednej operacji rozdzielenia palców. Jednak okazało się, że uwolnienie ruchomego kciuka stało się niemożliwe. A przecież cała sprawność ręki opiera się na kciuku przeciwstawnym, który pomaga nam w życiu codziennym. Po kilku konsultacjach z lekarzami nadzieję dał Dr Paley, chociaż jak sam określił, operacja jest dosyć skomplikowana.

Dzięki Wam Amelia może uzyskać sprawność, a tym samym życie tak, jak każdy z nas, bo my, osoby ze zdrowymi i sprawnymi rękami nawet na co dzień nie zastanawiamy się nad chwytem czegokolwiek, nad zapinaniem guzików, nad zawiązaniem butów... Niestety, wada ręki Amelii utrudnia każdą czynność, a wręcz pociąga za sobą wiele dysfunkcji. Dzięki świetnym specjalistom z Paley European Institute Amelka ma na to szansę! Jedyną rzeczą, która stoi nam na przeszkodzie to ogromna kwota i krótki czas na zebranie tych środków.

Zbiórka na operację - LINK

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również