Wiadomości z Bytomia

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Zakończono już prace teletechniczne i wodociągowe

  • Dodano: 2022-10-03 06:30, aktualizacja: 2022-10-02 16:44

Zakończenie robót teletechnicznych i wodociągowych na ul. Dworcowej, a także prac związanych z budową konstrukcji schodów na pl. Wolskiego. To prace jakie w ostatnim czasie zrealizował wykonawca rewitalizacji ulicy Dworcowej, firma HUCZ Sp. z.o.o.

Na ulicy Dworcowej wykonawca nadal realizuje prace elektryczne związane z przyłączem budynków do nowych instalacji /stan wykonania tych prac wynosi już 80%, jak również prowadzi roboty brukarskie w kierunku od pl. Wolskiego do skrzyżowania ul. Dworcowej z ul. Moniuszki. Warto również dodać, że na skrzyżowaniu ul. Moniuszki i Dworcowej nadal prowadzone są prace związane z rewitalizacją kamienic, zaś na pl. Wolskiego wykonawcy pozostały jeszcze do zakończenia roboty ziemne wokół schodów.

Nowa nawierzchnia ulicy Dworcowej

W ramach prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej przebudowana zostanie ulica, sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektryczne i teletechniczne. Ulica zyska nową - wygodną dla przechodniów, nawierzchnię z ciętego kamienia. Układ drogi zostanie podzielony na strefy: komercyjną - przeznaczoną dla lokalnych przedsiębiorców, rekreacyjną - na której królować będzie zieleń i mała architektura, oraz na strefę ruchu. Przebudowa obejmuje powstanie nowych zieleńców, nasadzenia roślinności w donicach, budowę pergoli, postawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Ruch samochodów na przebudowanej ul. Dworcowej zostanie uspokojony i ograniczony do niezbędnego minimum: pojawi się też monitoring kontrolujący wjazd samochodów na ul. Dworcową, zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Co ważne, remontu doczeka się nie tylko nawierzchnia ulicy Dworcowej, ale również znajdujące się przy niej kamienice. Swój dawny blask odzyska 11 kamienic, gdzie cały czas postępują prace związane z termomodernizacją kamienic wspólnot mieszkaniowych przy ul. Dworcowej oraz na rogu ul. Dworcowej i Moniuszki. Warto podkreślić, że w większości już kamienic prace dobiegły końca lub są na ostatnim etapie prac.

Rewitalizacja ulicy Dworcowej możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej, a w projekcie tym, gdzie liderem jest ZBM-TBS sp. z o.o. uczestniczą również Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Wartość projektu pn. "Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu - okolice ulicy Dworcowej i Rynku" obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie, jakie miasto pozyskało wynosi 15,3 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również