Wiadomości z Bytomia

Bezpłatne badania dla mężczyzn

  • Dodano: 2022-10-03 07:00, aktualizacja: 2022-10-02 16:48

Zdrowie to męska rzecz, o czym ma przekonać zaplanowana na 22 października akcja Mosznowładcy polegająca na badaniach pod kątem raka jąder i raka prostaty, do udziału w której zaprasza CH Atrium Plejada.

Bezpłatne badania dla mężczyzn

Kampania Mosznowładcy ma na celu nie tylko namawianie mężczyzn do dbania o swoje zdrowie intymne, ale także umożliwienie skorzystania z bezpłatnej profilaktyki nowotworów jąder i prostaty.

W ramach akcji skorzystać będzie można z bezbolesnych, nieinwazyjnych badań USG, które adresowane są do wszystkich mężczyzn pomiędzy 18 a 40 rokiem życia. Panowie po 40 roku życia mogą skorzystać z jakościowych testów poziomu PSA, czyli tzw. markera nowotworowego prostaty z kropli krwi. Badania nie wymagają żadnego wcześniejszego przygotowania i każde z nich trwa jedynie kilka minut.

Celem kampanii jest podnoszenie świadomości zarówno mężczyzn jak i kobiet w zakresie profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów jąder i prostaty, a także zapewnianie dostępu do bezpłatnych badań przesiewowych. Bezpłatne badania potrwają od 10.00 do 20.00.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również