Wiadomości z Bytomia

Trwa rewitalizacja ulicy Dworcowej. Co słychać na placu budowy?

  • Dodano: 2022-11-23 06:30, aktualizacja: 2022-11-22 16:51

Postępujące roboty brukarskie na odcinku od pl. Kościuszki do ul. Moniuszki (stan wykonania prac brukarskich na całej długości ul. Dworcowej wynosi 65%), instalacja tymczasowego oświetlenia na ul. Dworcowej, a także rozpoczęcie montażu małej architektury oraz wykonanie okładziny schodów od strony pl. Wolskiego.

Wykonawca inwestycji - firma HUCZ Sp. z o.o. kontynuuje roboty na ul. Dworcowej.

Prace w kamienicach na ukończeniu

Od strony ulicy Dworcowej zostały już zakończone wszystkie prace związane z renowacją 11 historycznych kamienic, a prace trwają jeszcze od strony podwórek w budynkach przy ul. Dworcowej 9, 21, 30 oraz 32.

Zakres prac na ul. Dworcowej

W ramach prac rewitalizacyjnych na ul. Dworcowej przebudowana zostanie ulica, sieci wodociągowe, kanalizacja sanitarna i deszczowa, sieci elektryczne i teletechniczne. Ulica zyska nową - wygodną dla przechodniów, nawierzchnię z ciętego kamienia a układ drogi zostanie podzielony na strefy: komercyjną - przeznaczoną dla lokalnych przedsiębiorców, rekreacyjną - na której królować będzie zieleń i mała architektura, oraz na strefę ruchu.

Przebudowa obejmuje również powstanie nowych zieleńców, nasadzenia roślinności w donicach, budowę pergoli, postawienie nowych ławek i koszy na śmieci. Ruch samochodów na przebudowanej ul. Dworcowej zostanie uspokojony i ograniczony do niezbędnego minimum: pojawi się też monitoring kontrolujący wjazd samochodów na ul. Dworcową, zmianie ulegnie organizacja ruchu.

Inwestycja dzięki pozyskanym przez miasto środkom z Unii Europejskiej

Rewitalizacja ulicy Dworcowej możliwa jest dzięki pozyskaniu przez miasto dofinansowania z Unii Europejskiej, a w projekcie tym, gdzie liderem jest ZBM-TBS sp. z o.o. uczestniczą również Miejski Zarząd Dróg i Mostów, Bytomskie Przedsiębiorstwo Komunalne sp. z o.o oraz wspólnoty mieszkaniowe.

Wartość projektu pn. „Rewitalizacja podobszaru 10 w Bytomiu - okolice ulicy Dworcowej i Rynku” obejmującego ulicę Zaułek, Dworcową oraz okolice bytomskiego Rynku to ponad 26 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 15,3 mln zł.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również