Wiadomości z Bytomia

Trwa nabór do III edycji stypendiów artystycznych

  • Dodano: 2022-10-27 06:15, aktualizacja: 2022-10-26 15:56

Do 31 października br. potrwa nabór wniosków o stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Stypendia adresowane są do osób wykazujących się wyjątkową aktywnością twórczą, reprezentujących wysoki poziom artystyczny w wielu obszarach kultury.

Kto może skorzystać ze stypendium?

Stypendia mogą zostać przyznane na realizację w 2023 roku twórczych, nowych i indywidualnych przedsięwzięć artystycznych i kulturalnych oraz na projekty związane z upowszechnianiem kultury, a także doskonaleniem własnych umiejętności twórczych.

O stypendium mogą się ubiegać artyści poruszający się w takich dziedzinach sztuki jak: film, intermedia, projekty interdyscyplinarne z wykorzystaniem nowych technologii, literatura, muzyka, niematerialne dziedzictwo - folklor i tradycja, upowszechnianie kultury, taniec, sztuki wizualne oraz wzornictwo.

Chociaż formalnie stypendia adresowane są do utalentowanych mieszkańców Bytomia, szczególnie uczniów i studentów, dopuszczone będą też projekty artystów spoza naszego miasta, którzy realizują projekty związane z Bytomiem. To trzecia edycja, pierwszy raz stypendia dla ludzi kultury zostały w naszym mieście przyznane po raz pierwszy w 2020 roku.

Realna pomoc

Aby móc ubiegać się o stypendium nie trzeba występować w imieniu instytucji kulturalnej czy organizacji pozarządowej. To narzędzie skierowane do osób fizycznych, artystów związanych z Bytomiem i realna pomoc dla tych, którzy chcą się rozwijać i doskonalić swoje artystyczne talenty. Stypendium może być przyznane na okres nie dłuższy niż 12 miesięcy i wynosi maksymalnie 800 złotych brutto miesięcznie.

Regulamin oraz zasady przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością i upowszechnianiem kultury znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej pod linkiem - Nabór wniosków

Informacji o stypendiach udziela Wydział Kultury i Sportu Urzędu Miejskiego w Bytomiu, ul. Smolenia 25:

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również