Wiadomości z Bytomia

Trwa akcja "Przezimuj Staruszka" bytomskiego schroniska! [FOTO]

  • Dodano: 2024-01-11 09:45

Już po raz siódmy Bytomskie Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt organizuje akcję, która ma na celu znalezienie tymczasowych domów dla najstarszych podopiecznych miechowickiego przytuliska. Do otoczenia opieką jest około 40 psich seniorów. Pierwsze z czworonogów znalazły już swoich opiekunów.

Dla psich staruszków zima to trudny czas. Ujemne temperatury źle wpływają na kondycję i samopoczucie czworonożnych seniorów. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im ciepłego, spokojnego miejsca.

-  Nasza akcja skoncentrowana jest na ulokowaniu w domach tymczasowych najstarszych psiaków, które najbardziej potrzebują pomocy. W ciągu 7 lat dzięki tej akcji stały dom znalazło około 200 psów. Tylko w pojedynczych przypadkach pies wrócił z tymczasowego domu do schroniska. 95% znajduje ciepły, kochający dom - mówi Julia Kościelny z Bytomskiego Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt.

Kochający dom w ostatnim okresie życia

Jak zaznaczają pracownicy schroniska, starsze zwierzęta nie mają już tak dużego zapasu energii, wystarczają im krótkie przechadzki, nie potrzebują zbyt intensywnych zabaw, jednak szczególną uwagę należy poświęcić ich zdrowiu.

- Po wybraniu psa i rozmowie z pracownikiem schroniska, podpisujemy z tymczasową rodziną umowę na ściśle określony czas, w której zawarte są wszystkie warunki i zasady. Co więcej, przez cały czas trwania opieki tymczasowej pozostajemy w stałym kontakcie z opiekunem - mówi Julia Kościelny.

Z domu tymczasowego do stałego

Akcja ma jeszcze jeden ważny aspekt - pozwala zebrać więcej informacji o zwierzęciu, co może ułatwić poszukiwania domu stałego.

- Do schroniska najczęściej trafiają psy z ulicy - nie znamy ich przeszłości, a informacje uzyskane od tymczasowych opiekunów bardzo pomagają w znalezieniu im domu. W przypadku problemów z zachowaniem psiaka zapewniamy możliwość bezpłatnej konsultacji z behawiorystą.

Akcja skierowana jest do osób, które liczą się z dodatkowymi obowiązkami, jak spacery, karmienie, pielęgnacja, a w razie potrzeby wizyta u weterynarza.

Więcej szczegółowych informacji na: www.schroniskobytom.pl oraz pod numerem telefonu: 32 395 21 75.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również