Wiadomości z Bytomia

Szombierki zagrają z liderem pod wodzą nowego trenera

  • Dodano: 2020-10-08 14:30

Piłkarze Szombierek Bytom w sobotę, 10 października podejmą u siebie na stadionie przy Frycza – Modrzewskiego lidera IV ligi – Unię Kosztowy Mysłowice. Początek spotkania o 15.00. Zielonych poprowadzi nowy trener Marcin Molek.

Drużyna Szombierek po rozegraniu 10. kolejek ma na swoim koncie zaledwie 8. punktów, co oznacza, że popularni Zieloni mają znikome szanse, aby powtórzyć sukces z ubiegłego roku i walczyć o awans do III ligi. W sobotę, 10 października zagrają z liderem – Unią Kosztowy, która w tym sezonie spisuje się znakomicie i zdobyła już 27. punktów oraz ma bilans bramkowy 29:10. Z pewnością klub z Mysłowic oraz druga w tabeli – Warta Zawiercie są drużynami, które będą walczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Warto dodać, że z zespołem Szombierek Bytom rozstał się dotychczasowy trener Janusz Kluge, którego zastąpił Marcin Molek. Nowy trener Zielonych swoją seniorską karierę piłkarską rozpoczynał w Ruchu Chorzów w 1997 roku. Grał tam z przerwami do 2006 roku. W międzyczasie zaliczył sezon w Górniku Zabrze, gdzie ściągnął go trener Fornalik. W rundzie wiosennej 2003-2004 reprezentował barwy Aluminium Konin. Karierę zawodniczą kończył w zespołach LZS Piotrówka i Bukowianka Bukowno.

Z kolei karierę trenerską Marcin Molek związał na początku z Ruchem Chorzów, gdzie trenował rezerwy. Kolejnymi klubami w karierze nowego trenera Szombierek były drużyny LZS Piotrówka, Górnik Wesoła, Unia Kosztowy, MKS Siemianowiczanka oraz ponownie Ruch Chorzów, gdzie pełnił rolę asystenta najpierw Krzysztofa Warzychy oraz Juana Ramóna Rochy.

Marcin Molek pracował równolegle w Akademii Ruchu Chorzów, trenował również Reprezentację Śląska w rocznikach 1995 i 1997. W roku 2018 rozpoczął pracę w AKS Mikołów, który wprowadził do IV ligi.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również