Wiadomości z Bytomia

Sukcesy bytomskich sportowców

  • Dodano: 2021-05-05 07:00, aktualizacja: 2021-05-04 17:56

Zapaśniczka Patrycja Cuber, łuczniczka Regina Karkoszka oraz zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do "Sonso" mają za sobą udany weekend.

Nasi sportowcy dobrze zaprezentowali się podczas krajowych zawodów, zdobywając kilka medali

Reprezentująca ZKS Slavię Ruda Śląska zapaśniczka Patrycja Cuber wywalczyła podczas II Pucharu Polski Kadetek w Dzierżoniowie złoty medal w kategorii do 73 kg. Bytomianka była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej, pokonując rywalki we wszystkich czterech pojedynkach.

Z kolei podczas rozgrywanej w Legnicy I rundy Pucharu Polski w łucznictwie, reprezentantka LKS Tempo Stolarzowice - Regina Karkoszka, wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko finałowy pojedynek.

Warto dodać, że bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do "Sonso", którzy w Świerklanach rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwon-do ITF. Po całodniowych zmaganiach Dawid Oczkowski sięgnął po złoty medal w konkurencji „Układy Formalne” w kategorii junior oraz brązowy krążek w walkach do 75 kg. Z kolei Maciej Dorobisz w kategorii junior młodszy do 70 kg zdobył brązowy medal.

Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do "Sonso" reprezentowali poza Dawidem Oczkowskim i Maciejem Dorobiszem również: Vanessa Wilczyńska, Jakub Szwagra, Szymon Dorobisz, Dawid Wojtaszek, Szymon Sosnkowski, Karolina Kasprzyk, Jakub Kozłowski, Kamila Ptak oraz Danylo Hordiienko.

Sukcesy bytomskich sportowców

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również