Wiadomości z Bytomia

Sukcesy bytomskich sportowców

  • Dodano: 2021-05-05 07:00, aktualizacja: 2021-05-04 17:56

Zapaśniczka Patrycja Cuber, łuczniczka Regina Karkoszka oraz zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do "Sonso" mają za sobą udany weekend.

Nasi sportowcy dobrze zaprezentowali się podczas krajowych zawodów, zdobywając kilka medali

Reprezentująca ZKS Slavię Ruda Śląska zapaśniczka Patrycja Cuber wywalczyła podczas II Pucharu Polski Kadetek w Dzierżoniowie złoty medal w kategorii do 73 kg. Bytomianka była bezkonkurencyjna w swojej kategorii wagowej, pokonując rywalki we wszystkich czterech pojedynkach.

Z kolei podczas rozgrywanej w Legnicy I rundy Pucharu Polski w łucznictwie, reprezentantka LKS Tempo Stolarzowice - Regina Karkoszka, wywalczyła srebrny medal, przegrywając tylko finałowy pojedynek.

Warto dodać, że bardzo dobrze zaprezentowali się także zawodnicy Bytomskiego Sportowego Klubu Taekwon-do "Sonso", którzy w Świerklanach rywalizowali w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Juniorów Młodszych i Młodzików w Taekwon-do ITF. Po całodniowych zmaganiach Dawid Oczkowski sięgnął po złoty medal w konkurencji „Układy Formalne” w kategorii junior oraz brązowy krążek w walkach do 75 kg. Z kolei Maciej Dorobisz w kategorii junior młodszy do 70 kg zdobył brązowy medal.

Bytomski Sportowy Klub Taekwon-do "Sonso" reprezentowali poza Dawidem Oczkowskim i Maciejem Dorobiszem również: Vanessa Wilczyńska, Jakub Szwagra, Szymon Dorobisz, Dawid Wojtaszek, Szymon Sosnkowski, Karolina Kasprzyk, Jakub Kozłowski, Kamila Ptak oraz Danylo Hordiienko.

Sukcesy bytomskich sportowców
Google NewsSubskrybuj mojBytom.pl z Google News

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również