Wiadomości z Bytomia

Sukces bytomskich waterpolistów

  • Dodano: 2019-07-09 10:00

Kolejny sukces zanotowali piłkarze wodni WTS Polonia Bytom.

Podczas rozgrywanej w Gorzowie Wielkopolskim Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży nasi waterpoliści wywalczyli srebrny medal. W finale zawodnicy z Bytomia przegrali z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, który był bezkonkurencyjny podczas turnieju.

Młodzi piłkarze wodni z Bytomia na imprezach mistrzowskich spisują się doskonale. Podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla po raz kolejny udowodnili, że należą do krajowej czołówki. Już w pierwszym meczu w Gorzowie Wielkopolskim nasi piłkarze wodni pokonali ŁSTW Łódź 16:9, a w kolejnym spotkaniu Pałac Młodzieży Warszawa 5:3.

W trzecim meczu nasi waterpoliści zmierzyli się z Arkonią Szczecin, gromiąc zespół z Pomorza aż 13:3. Dzięki temu zwycięstwu bytomianie zostali samodzielnymi liderami turnieju finałowego. Swoją formą Poloniści potwierdzili w meczu z gospodarzami, zwyciężając 14:3, co dało im prawo gry o złoty medal. W finale imprezy podopieczni Krzysztofa Paczyny i Marka Broncla musieli uznać jednak wyższość drużyny KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, która sięgnęła po złoty krążek. 

Mimo przegranej w finale, srebrny medal dla waterpolistów z Bytomia jest wielkim sukcesem

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży to jednocześnie Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U15, tym bardziej cieszy kolejny medal naszych młodych piłkarzy wodnych.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojBytom.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Czytaj również